Ветераните на Черно море бият Добруджа в драма с дузпи

14:11 / 20.06.2011
729
Черно море" победи "Добруджа" с 6:5 след изпълнение на дузпи в изключителна драма от държавното футболно първенство при ветераните. В редовното време на двубоя резултатът бе 2:2. Варненци успяха да изравнят, въпреки че губеха с 0:2 четири минути преди края. Те бяха в осакатен състав, поради много контузии. Треньорът Стефан Богомилов можеше да разчита едва на 11 футболисти, а при контузията на Валентин Вълков на полувремето влезе Пламен Тимнев,който трябваше да почива в тази среща. Мачът се игра в Аксаково пред около 600 зрители, а добричлии имаха комфортен аванс от два гола четири минути преди края. Тогава Валентин Станчев вкара с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В даденото от съдията продължение бившият нападател вкара нов гол,огледален на първия и така се стигна до дузпи. Точни от бялата точка за "моряците" бяха Пламен Тимнев, Георги Иванов–Геша, Диян Ангелов и Валентин Станчев. Тошко Каменов нацели десния страничен стълб на вратата. От своя страна пък гостите пропуснаха две дузпи които се оказаха и фатални за тях.
"Черно море": Любенов, Панайотов, Йорданов, Керемидов, Великов, Вълков (Тимнев), Ангелов, Иванов, Станчев, Каменов, Бояджиев