Волейболистите с много слаб мач и 0:3 от Аржентина, но още имат шанс
Автор: Екип Varna24.bg 20:19 / 07.07.2011Коментари (0)470
© FIVB
Волейболистите от националния отбор на България изиграха най-слабия и най-бездушния си мач от началото на сезона и допуснаха малко очаквана, но напълно заслужена тежка загуба от Аржентина с 0:3 (17:25, 22:25, 22:25) във втората си среща от Група Е на финалите на Световната лига в Гданск.
Българските волейболисти изглеждаха напълно безпомощни на игрището в зала "Ерго Арена", въпреки че бяха подкрепяни от почти 4000 полски зрители. Изключително лошо посрещане, неефективна атака и най-вече напълно бездушна игра на родните волейболисти направо подариха победата на Аржентина, с което "гаучосите" вече се класираха за полуфиналите на Световната лига.
С това поражение възпитаниците на Радостин Стойчев все още не са загубили реални шансове да се класират за полуфиналите на Световната лига. След нашия мач Италия направи услуга на българите като победи Полша с 3:0. Така  чиста победа над Италия с 3:0 или 3:1 и успех на Аржентина също с 3:0 или 3:1 ад Полша ни класира на полуфиналите.
Двубоят започна напълно равностойно и до 7:7 равенството се запази. Атака в аут на "гаучосите" и България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Аржентина дръпна с 10:8 след две български грешки. Теодор Тодоров намали до 9:10. Ас на Лусиано Де Секо и латиноамериканците поведоха с 12:9. Преднината им се запази при 13:10. Матей Казийски намали с техничен удар до 11:13. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за Аржентина. Разликата нарасна до 17:12 и 19:13 след като българското посрещане се пропука доста сериозно. Родриго Кирога заби ас за 20:13. Тодор Алексиев намали до 14:20. Аржентинците лесно затвориха гейма с 25:17.
Окрилени от успеха в първия гейм аржентинците дръпнаха в началото на втората част с 8:5. Българските волейболисти намалиха до 9:10 след атака на Виктор Йосифов. Аржентина отново поведе с 4 точки при 14:10. Радостин Стойчев взе прекъсване. "Гаучосите" взеха преднина от 3 точки при второто техническо прекъсване - 16:13. Разликата се запази до 20:17 след атака на Федерико Перейра. Тройна аржентинска блокада спря атака на Матей Казийски и "гаучосите" стигнаха до геймбол при 24:20. Две поредни атаки на Матей Казийски намалиха разликата до 22:24. Сервис в аут на Казийски и Аржентина спечели гейма с 25:22.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 0:3 (17:25, 22:25, 22:25)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов 14, Матей Казийски 10, Тодор Алексиев 5, Виктор Йосифов 4, Теодор Тодоров 1 - Владислав Иванов-либеро (Николай Пенчев 1, Христо Цветанов 3)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
Треньор: Камило Плачи
АРЖЕНТИНА: Факундо Конте 19, Родриго Кирога 9, Себастиан Соле 9, Федерико Перейра 13, Пабло Крер 8, Лусиано Де Секо 2 - Алексис Гонзалес-либеро
 Старши-треньор: Хавиер Вебер
Треньор: Флавио Леони

Източник: Sportal.bg