Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Сливен изненада неприятно Спартак
Автор: Екип Varna24.bg 20:41 / 14.08.2011Коментари (1)1869
©
Спартак 1918 започна с неприятна загуба сезона в Източната "Б" група. Пред около 600 зрители на стадион "Спартак" домакините загубиха с 0:2 от Сливен. Резултатът е изненадващ, предвид очакванията преди мача, но напълно логичен заради играта, която показаха двата отбора. Войводите желаеха повече победата, а освен това имаха ясна идея как да я постигнат. Варненци от своя страна тотално разочароваха и дори можеха да загубят с още по-изразителен резултат.

До почивката Спартак привидно владееше инициативата, но създаде само едно положение за гол. В 17-ата минута след центриране на Георги Димитров, Иван Александров засече топката с глава, но я изпрати право в ръцете на вратаря на Сливен Евгени Караманов. Гостите пък организираха опасни контраатаки, при които на три пъти бяха близо до гол. Най-сериозното положение бе пропиляно от Мирослав Миндев, който от точката на дузпата не успя да преодолее Генко Славов.

През второто полувреме Сливен бе пълен господар на терена, а младите играчи на Димчо Ненов си правеха каквото поискат. В 56-ата минута след хубаво двойно подаване с Якуб Идризов Атанас Апостолов нацели гредата. Логичното се случи четири минути по-късно. Влезлият като резерва Валентин Веселинов с бомбен удар от границата на наказателното поле откри резултата. В 68-ата минута Миндев засече прострелно подаване на Ивелин Костов за 2:0, а до края гостите пропиляха още 2-3 чисти голови положения. Успехът на Сливен бе помрачен от тежката контузия на Ивайло Петров. Малко преди края на полувремето младият халф бе откаран с линейка в болницата, а впоследствие се оказа, че има скъсани връзки на глезена.

През второто полувреме на стадиона влязоха около стотина привърженици на соколите, които протестират срещу ръководството. Те заеха обичайното си място на трибуните и скандираха обидни реплики срещу Янко Станев.

Спартак 1918 - Сливен 2000 0:2
Голмайстори: Веселинов (60), Миндев (68)
Спартак 1918: 1. Славов, 32. Динков, 3. Д. Дончев, 4. Луго, 5. Ст. Иванов, 15. Илиев, 70. Кателиев (76 - 7. М. Петров), 8. Г. Димитров (46 - 14. Димов), 9. Александров, 22. Беадиров, 77. Станчев (66 - 10. Андреев)
Сливен 2000: 12. Караманов, 16. Ив. Иванов, 17. Крумов, 18. Ст. Георгиев, 23. Хашев, 5. Идризов, 28. Вълчев, 7. Миндев, 8. Апостолов (57 - 9. Костов), 22. Ив. Петров (41 - 10. Веселинов), 24. Филипов (81 - 25. Стойчев)
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Динков, Александров; Ст. Георгиев, Апостолов
Стадион "Спартак" - 600 зрители

+4

янко, коментирай сега развитието на клуба, изкажи се колко си велик и как изгони публиката. Как направи страхотен отбор и как губиш всички важни мачове. Станахме абонати на нефтохимик и куп подобни клубове. Сега сме или сте,даже ме е гнус да съм от един отбор с продажник като теб, абонати и на сливен. Но ти продължавай да развиваш клуба.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.