Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
МФК Варна завърши с победа в Шампионската лига
Автор: Екип Varna24.bg 22:03 / 16.08.2011Коментари (0)633
© petel.bg
Шампионът на България по футзал МФК Варна завърши с успех участието в предварителната група "Д" на турнира за Купата на УЕФА в зала "Владислав" в морската столица. Най-добрият роден отбор за миналия сезон срази с 5:3 датския първенец БГА Футзал и остана на второ място в крайното класиране след трите си срещи в турнира. Момчетата на Борис Трендафилов надвиха с 8:5 исландския Фьоинир преди два дни, а в първия си мач, след голям малшанс, отстъпиха с 3:5 на норвежките шампиони от Вегакамератене. Именно те станаха победители в групата с три победи и продължават за следващата фаза на европейския клубен турнир по футзал.
В герой за варненци се превърна Георги Герасимов, който в рамките на шест минути във втората част наниза хеттрик и донесе успеха на своите. Освен него за МФК Варна точен бе и Ивайло Борисов, който изравни резултата за 1:1 в 16-ата минута, след като преди това Йоргенсен бе открил в 7-ата минута. Той даде отново преднина на гостите в 24-ата минута, преди Герасимов и Бойчо Марев да обърнат резултата до 2:5. Малко преди края Петерсон оформи крайното 3:5. МФК Варна показа много воля и желание за победа, въпреки че губеше на два пъти в резултата и достигна до успеха.
Най-лошата новина за варненци е тежката контузия на Венелин Иванов, който скъса връзки в турнира и ще се подложи на операция. Подкрепяни от своите фенове от МФК Варна могат наистина да съжаляват, че си изтърваха нервите и пропуснаха страхотни шансове да продължат напред при слабото съдийство в първата среща срещу норвежкия Вегакамератене, който с първото си участие в Шампионската лига по футзал продължи напред.
Най-резултатен от състава на шампионите в турнира бе Герасимов с пет гола, а Бойчо Марев добави четири. Борисов и Трендафилов се разписаха по два пъти, а Благовест Марев също записа веднъж името си сред голмайсторите.
В първата среща за деня Вегакамератене надви Фьоинир с 4:1.

МФК Варна - Пенко Димов, Виктор Викторов, Борис Трендафилов, Благовест Марев, Бойчо Марев (Станислав Иванов, Георги Герасимов, Даниел Димов, Ивайло Борисов, Георги Георгиев, Явор Софрониев)

МФК ВАРНА - БГА Футзал 5:3
0:1 Йоргенсен 7`12
1:1 Борисов 16`22
1:2 Йоргенсен 24`11
2:2 Герасимов 31`03
3:2 Герасимов 31`13
4:2 Бойчо Марев 31`33