Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Спартак загуби драматично 2:3 от Нефтохимик
Автор: Екип Varna24.bg 20:08 / 03.09.2011Коментари (0)1336
©
Спартак 1918 загуби драматично с 2:3 гостуването си на Нефтохимик в морското дерби от 4-ия кръг на Източната "Б" група. Соколите на два пъти повеждаха в резултата чрез Беадир Беадиров и Георги Динков, но в крайна сметка си тръгнаха с празни ръце за Варна. В герой за домакините се превърна нападателят Цветомир Матев, който се отчете с хеттрик. В средата на първата част Боян Илиев бе заменен принудително, след като получи тежка контузия.

Преди този мач Нефтохимик нямаше допуснат гол и макар възпитаниците на Димитър Трендафилов да отбелязаха два, те не се оказаха достатъчни за нещо повече от минимална загуба. Соколите започнаха ударно и още в 1-ата минута поведоха. Кателиев центрира отдясно, Александров отклони топката към Беадиров, който от близо не сбърка. В края на полувремето обаче Матев изравни след разбъркване в наказателното поле.

Второто полувреме започна равностойно, като в 52-ата минута Спартак отново поведе. Първи гол със синята фланелка отбеляза преотстъпеният от Берое Георги Динков, разписал се с удар с глава. До края бургазлии упражниха натиск и в рамките на 6 минути Матев с нови два гола донесе победата на своите. В 87-ата минута гол на варненци бе отменен заради нарушение в атака.

След края на мача от щаба на гостите изразиха претенции към рефера Богомил Маринов. Според тях той е толерирал грубата игра на Нефтохимик. След първите четири кръга Спартак събра едва 2 точки и се намира на 8 място в класирането.

Нефтохимик - Спартак 1918 3:2
Голмайстори: Матев (41, 78, 84); Беадиров (1), Динков (52)
Нефтохимик: 82. Г. Христов, 17. Костов, 5. Стоев, 20. Ю. Иванов, 19. Тодоров, 15. Ангелов, 27. Калоянов, 14. Желев, 13. Матев, 26. М. Христов, 21. Сакалиев
Спартак 1918: 1. Славов, 4. Луго, 3. Дончев, 32. Динков, 5. Ст. Иванов (46 - 23. Венков), 15. Илиев (33 - 19. Костадинов), 70. Кателиев, 22. Беадиров, 9. Александров, 20. Смирнов, 11. Илчев
Съдия: Богомил Маринов