Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Черно море загуби в Пловдив, остава без победа в 39 мача там
Автор: Екип Varna24.bg 16:21 / 27.10.2011Коментари (1)611
© chernomorepfc.bg
"Черно море“ записа четвърта загуба в първенството. В мач от 11-ия кръг на "А" група "моряците“ паднаха с 0:1 от "Локомотив“ в Пловдив и продължават да нямат успех над този съперник като гост от основаването на елитната ни дивизия през 1948 г. Двубоят бе под №39, в който те не успяха да бият на "Лаута".

Срещата можеше да се развие по коренно различен начин, ако Дончо Атанасов не бе направил сериозен пропуск през първото полувреме. В 36-ата минута възпитаниците на Стефан Генов разиграха добре и лявото крило бе изведен сам срещу вратаря на домакините Флориан Лучини, но ударът му мина на няколко метра встрани от вратата. В началото на втората част пък гол на Миро Манолов с глава бе отменен заради засада.

Първи игрови минути за Черно море от началото на сезона записа младият Янчо Андреев. Той се появи като титуляр на десния бек на мястото на наказания Сашо Александров. След почивката при нов фаул, Андреев бе изгонен от рефера Никола Попов. Останали с човек повече на терена, домакините натиснаха и в крайна сметка стигнаха до победно попадение. След центриране на Даксон в 71-ата минута, Михаил Венков засече топката с глава и я прати в мрежата на Илко Пиргов. Три минути преди края на двубоя и Валери Георгиев от домакините получи втори жълт картон, но малкото оставащо време не бе достатъчно, за да се възползват варненци от това.

Локомотив Пд – Черно море 1:0

Голмайстори: Венков (71)

Локомотив Пд: Лучини, Родригес (79 – Лукич), Кавдански (45 – Релич), Венков, Бенжалюн, В. Георгиев, Тодоров, Д. Георгиев, Лазаров (90 – Компанучи), Сержиньо, Даксон

Черно море: Пиргов, Андреев, А. Александров, Янев, Р. Колев, Камазола, Николов (65 – Лазаров), Атанасов, Манолов (82 – Марчев), Илиев, Божилов (73 – Д. Петков)

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Тодоров, В. Георгиев (Л); Андреев, Атанасов, Камазола (ЧМ)

Червени картон: В. Георгиев (Л); Андреев (ЧМ)