Спартак 1918 съсечен в 95-та минута от Сливен

17:08 / 28.10.2011
1093
"Спартак 1918“ загуби драматично гостуването си на "Сливен“ от 10-ия кръг на Източната "Б“ група. Варненци паднаха с 1:2 като победното попадение за домакините падна чак в петата минута на даденото от съдията продължение.

"Воеводите“ имаха предимство през първото полувреме и имаха няколко възможности за гол. Вратарят на варненци Мирослав Марков обаче бе на мястото си и не допусна топката в мрежата си.

Втората част започна отлично за домакините, които успяха да поведат в 49-ата мин. Точен за сливенци бе Ивелин Костов, който получи топката от Веселинов и с неспасяем изстрел в горния десен ъгъл на Марков направи резултата 1:0. "Спартак“ се опита бързо да се върне в срещата, но нямаше късмет пред вратата на съперника. Нещата за гостите станаха много неприятни в 70-ата мин, когато Диян Дончев получи втори жълт картон и отборът му остана с 10 души на терена. Въпреки това, варненци съумяха да изравнят в 79-ата мин. Илчо Илчев отправи силен изстрел с десния крак, като топката прехвърли Караманов, срещна лявата греда и се оплете в мрежата на домакините.

В даденото от съдията продължение настъпи и истинската драма. Първо "Спартак 1918“ стигна до чисто голово положение, но Янаки Смирнов не успя да го реализира. Късметът огря домакините в 95-ата мин, когато Ивелин Костов намери непокрития Ивайло Петров, който опита центриране, но топката полетя опасно към вратата на Марков и се оплете в мрежата му.

Сливен – Спартак 1918 2:1

Голмайстори: Костов (49), Петров (90+5); Илчев (79)

Сливен: Караманов, И. Петров, Георгиев, Иванов, Динев, Идризов, Миндев, Св. Петров (89 Хашев), Костов, Веселинов, Филипов (67 Крумов)

Спартак 1918: Марков, Динков, М. Петров (69 Илчев), Димов (90 Г. Костадинов), Беадиров (59 Пл. Иванов), Илиев, Тодоров, Венков, Дончев, Желязков, Смирнов

Съдия: Драган Стойков

Жълти картони: Динев, Иванов, Ив. Петров; Тодоров, Димов, Венков, Дончев, Желязков, Илиев