Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Труден успех за Черно море над Светкавица
Автор: Екип Varna24.bg 18:12 / 19.11.2011Коментари (0)698
©
Черно море победи с 1:0 аутсайдера в "А“ група Светкавица в слаб мач на стадион "Тича“. В играта и на двата отбора имаше доста брак, а интересните ситуации не бяха никак много.

До почивката двубоят бе сравнително равностоен, като моряците имаха лек превес. В 12-ата минута Черно море можеше да стигне до гол, но удар на Дончо Атанасов бе избит от стража на Светкавица Иван Георгиев, а при добавката шутът на Георги Божилов бе блокиран. Все пак в 26-ата минута резултатът бе открит от най-добрия на терена Георги Илиев, който завъртя майсторски топката от фаул и я оплете в мрежата.

През второто полувреме Черно море се представи с далеч по-голямо желание, но нападателите на тима показаха неумение пред противниковата врата. Последователно пред гола се разминаха Димитър Петков, Хермес Паломино, Георги Илиев и Християн Попов. При най-чистата ситуация Пантерата бе изведен от Илиев сам срещу вратаря на гостите, който обаче отрази удара му. Малко след това моряците претендираха за дузпа след съприкосновение на Мирослав Манолов с бранител на Светкавица, но в крайна сметка нападателят получи жълт картон за симулация. Единствената ситуация за Светкавица след почивката се откри пред Славчо Шоколаров, чийто удар обаче бе отразен от Илко Пиргов.

Черно море – Светкавица 1:0
Голмайстор: Г. Илиев (26)
Черно море: Пиргов, Андреев, А. Александров, Т. Колев, Попов, Д. Петков, Атанасов (46 – Николов), Манолов, Паломино (90 - Марчев), Г. Илиев, Божилов (81 – Симеонов)
Светкавица: Георгиев, И. Дамянов, Маринов, Йорданов, Стоянов, Костадинов, Н. Петров, Кънев (65 – Димов), Христов (90 – Мартинов), Уахид, Шоколаров (74 – Цв. Илиев)
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Манолов, Д. Петков (ЧМ); Маринов (С)