Черно море спечели в Плевен, излезе трети

20:04 / 19.11.2011
501
Баскетболният Черно море спечели четвърта победа от началото на сезона в лигата и излезе на трето място в класирането след големите фаворити Лукойл Академик и Левски. Възпитаниците на Любо Минчев удариха с 91:84 Спартак в Плевен. Варненци доминираха в първите три части от срещата и отстъпваха само в последната, но в крайна сметка успяха да се поздравят с победата. На почивката те имаха аванс от 13 точки при 45:32. Преди заключителната четвърт преднината им дори набъбна на 17 пункта, но в края домакините успяха да понамалят изоставането си.
Над всички в редиците на Черно море бе Тихомир Желев, завършил с 24 точки и 4 борби. Милчо Борисов добави 14 точки в коша на Спартак, а Николай Колев наниза 12. За плевенчани Тодор Тодоров се отчете с 20 пункта, а Илия Станков завърши с дабъл-дабъл - 19 точки и 11 борби.
В следващия кръг на 26 ноември Черно море приема във Варна Левски. Мачът ще се играе от 17,30 в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта.