Черно море разби Левски

20:45 / 25.11.2011
797
Черно море БАСК записа страхотна победа в мач от 7-ия кръг на волейболната Суперлига, разбивайки с 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 36:34) Левски Волей. Мачът се игра в зала "Христо Борисов", която бе изпълнена от 700 зрители. Варненци играха със завиден хъс и воля за успех и напълно заслужено спечелиха. Младите волейболисти на Юли Василев от самото начало показаха, че нямат притеснение и са готови да воюват за победата.
Те спечелиха първия гейм с 25:23, а във втория бяха още по-убедителни, позволявайки на съперника си да стигне само до 20 пункта. В третата част Левски показа защо има амбиции за тройката и спечели с 25:18, но след уникална драма в четвъртия гейм Черно море успя да затвори мача. Сините водеха и срещата отиваше в тайбрек, но с два аса Явор Генов даде точка аванс на варненци. Последваха девет пропиляни мачбола за Черно море, но десетия се оказа щастлив. Изключително оспорвана борба - 36:34 и краен успех за баските.
С победата те затвърдиха реномето си на една от приятните изненади в тазгодишното издание на Суперлигата. Отписвани от мнозина преди старта на сезона, моряците взеха 4 победи в първите 7 мача и се изкачиха на 7 място във временното класиране. Черно море се доближи само на точка от Левски Волей, в чийто състав са националите Владислав Иванов и Георги Братоев.