Спартак надделя над Доростол с 1:0

16:37 / 26.11.2011
955
Спартак 1918 завърши с победа есенния полусезон в Източната "Б" група. Възпитаниците на Румен Димов надделяха с 1:0 над Доростол в Силистра в доста оспорвана среща, като победният гол падна 2 минути преди последния съдийски сигнал. Иван Александров получи топката в наказателното поле, финтира бранител на домакините и с премерен шут донесе трите точки за своите.
Като цяло мачът бе равностоен, като и двата отбора имаха своите шансове. Спартак 1918 беше близо до откриването на резултата още в 11-ата минута, когато удар на Янаки Смирнов срещна гредата. Последваха няколко опасни атаки на Доростол, но отлични изяви на вратата на варненци имаше Мирослав Марков. Повторен дебют за Спартак записа сръбският халф Велимир Иванович, който започна като титуляр и бе заменен в началото на второто полувреме от Димо Димов.

Съставът на Спартак 1918: Марков, Динков, Б. Илиев, Тодоров, Венков, Желязков, Кателиев, Беадиров (90 - Илчев), Александров, Иванович (52 - Димов), Смирнов (80 - Пл. Иванов)