Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Футболистките на Варна приземиха кандидат шампион
Автор: Екип Varna24.bg 18:05 / 08.12.2011Коментари (0)396
©
Футболен клуб "Варна“ записа страхотна победа с 3:1 над втория във временното класиране в женското първенство "Спортика“ (Благоевград). Съперникът на тима от морската столица до този момент бе загубил единствено от шампиона НСА.
Мачът се игра в Аксаково, а гостенките поведоха с 0:1 в 21-ата мин. Само 3-4 по-късно обаче варненки изравниха, след като Надежда Белчева проби отдясно и намери с ювелирен пас Женя Стрезова, която без проблеми се разписа за 1:1. Четвърт час след началото на второто полувреме самата Белчева се разписа със силен шут отдясно. В 70-ата Полина Аврамова се пребори за една топка, подаде на Искра Костова и последната оформи крайния резултат.
"Много съм доволна от всички момичета. Изнесоха страхотен мач срещу един от фаворитите за титлата. Редовните тренировки ни се отразяват отлично, а ако намерим и спонсор, със сигурност съвсем скоро ще можем да се намесим в борбата за титлата“, заяви за "Народно дело“ треньорката на "Варна“ Елена Пеева.
Тимът от морската столица очаква да му бъде присъдена служебна победа за несъстоялия се мач с "Ел Пи Суперспорт“, след което ще зимува на трето или четвърто място от девет отбора. Това показва сериозен напредък след последната позиция, на която отборът завърши през миналия сезон.