Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Ветераните на Варна спечелиха турнир в Солун
Автор: Екип Varna24.bg 15:34 / 13.12.2011Коментари (0)663
©
Сборен отбор на футболни ветерани на Варна спечели турнир в Гърция. Домакин беше "Македоникос“, чиято база е на 10 км от Солун. В първия мач варненци надиграват със 7:5 след дузпи сборна формация на Солун. Редовното време завършва 3:3, след като нашите водят с 1:0 и 3:1. Головете вкарват Пламен Тимнев и Тодор Каменов-2. При дузпите точни са Каменов, Николай Станчев, Пламен Тимнев и Венци Маринов, а два от ударите на гърците срещат гредите. На финала Варна бие Корделиу с 5:1. Хеттрик бележи Николай Станчев, а по веднъж се разписват Тодор Каменов и Димитър Трендафилов. За първото място воденият от Стефан Богомилов и Петър Петров тим получава купа и златни медали.
"По-интересен беше първият мач, тъй като в състава на съперника имаше 3-ма - 4-ма страхотни играчи. Във втората среща поведохме с 3:0 и на почивката играчите на противника се скараха и не искаха да излизат на терена. По тази причина второто полувреме започна с 20 минути закъснение. Иначе посрещането и отношението към нас бе европейско. Бяхме настанени в модерен хотел, дадоха ни и официална вечеря“, заяви за "Народно дело“ Венци Маринов.