Варненски вратар вкарва при загуба на националите по футзал

11:25 / 17.12.2011
569
Българският национален отбор по футзал претърпя тежка загуба във втория си мач от квалификационна Група 2 за световното първенство в Тайланд през 2012 година. След поражението с 0:3 от Румъния в първата си среща в сицилианския град Калтанисета, в петък вечерта, във втория си двубой нашите паднаха с 1:10 от Италия.
"Адзурите" са един от най-силните отбори в света и бронзови медалисти от Мондиал 2008. Те започнаха вихрено и с два бързи гола на Фотино (10:26) и Габриел Лима (10:51) си осигуриха добра начална преднина. Онорио направи резултата 3:0 малко след това, а 18:52 минути след началото на мача вратарят на варненския Одесос Костадин Иванов отбеляза от дузпа почетното попадение за нашите. Българският отбор обаче нямаше сили да се противопостави на класния тим на Италия. На почивката резултатът бе 4:1, а през второто полувреме нашият тим допусна още шест безответни попадения и в крайна сметка претърпя загуба с двуцифрен резултат.

10:1 Торчивиа (40:47)

ИТАЛИЯ: Стефано Мамарела, Вампета, Фортино, Лука Иполити, Габриел Лима (Давид Патрици, Марсио Форте (кап.), Серджо Романо, Лука Леджиеро, Умберто Онороио, Саад Асис, Марко Торчивиа)

БЪЛГАРИЯ: Костадин Иванов, Виктор Викторов (кап.), Борис Трендафилов, Даниел Димов, Явор Софрониев (Пенко Димов, Георги Георгиев, Станислав Василев, Димитър Цветанов, Даниел Несторов, Ангел Тодоров, Делян Койчев)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лука Иполити (Италия); Явор Софрониев, Ангел Тодоров (Бългалия)
СЪДИИ: Първи рефер: Тимо Онацу (Финландия), втори рефер: Саша Томич (Хърватия)
ЗАЛА: "Палакарели", Калтанисета

В последния си мач от групата България се изправя срещу Полша. Срещата е на 18 декември от 17:30 часа българско време. В същия ден Италия играе с Румъния - от 20:00 часа наше време.
В класирането лидер е Италия с 6 точки, колкото има и вторият Румъния, но северните ни съседи са с по-лоша голова разлика. Трети и четвърти са съответно тимовете на Полша и България с по 0 точки.

Източник: Sportal.bg