Националите по футзал се разминаха с точка срещу Полша

19:44 / 18.12.2011
456
Националният отбор на България по футзал бе на крачка от спечелването на една точка срещу Полша в последния мач от втория кръг на квалификациите за световното първенство, които се провеждат в Италия. В последната си среща тимът на Венко Иванов отстъпи с 4:5 на своя съперник. Още във втората минута поляците поведоха в резултата с гол на Павел Мачура. Българите обаче успяха да изравнят, с попадение на Даниел Несторов в 13-ата. За съжаление на нашите съперникът им вкара нови два гола малко преди почивката, след като Марчин Клипински и Михаил Кубик се разписаха в 18-ата и 19-ата минути. Това не сломи играчите на Венко Иванов, които успяха да се върнат в мача с две попадения на двама варненци - Борис Трендафилов и Виктор Викторов в 21-ата и 27-ата мин. Нашите обаче пуснаха нови два гола в 39-ата и 40-ата мин., когато за Полша вкараха Кшищоф Куся и Марчин Клипински - 3:5. В последните секунди България намали разликата, след като Делян Койчев се разписа за крайното 4:5. С този мач участието на българите в квалификациите завърши. Те спечелиха първия кръг на пресявките, но във втория се изправиха срещу изключително сериозни съперници и в крайна сметка не можаха да вземат точка срещу тях.