Черно море с трудна победа над Спартак (Пл)

19:00 / 07.01.2012
380
Баскетболистите на Черно море постигнаха седмата си победа в Националната лига. В двубой от 13-ия кръг варненци надиграха в своята зала "Конгресна" Спартак Плевен с 88:84. Домакините имаха превъзходство през първото полувреме, като на почивката бяха с 9 точки напред - 47:38. В третата четвъртина плевенчани започнаха да топят пасива си и 10 минути преди края губеха с 61:66. В заключителната част те продължиха с добрата си игра и след две тройки на Веселин Георгиев 5 минути преди края вече имаха 4 точки аванс за 78:74. С много важни тройка и няколко фаула на Александър Янев варненци взеха нещата в свои ръце и в крайна сметка се поздравиха с успеха в този 13-и кръг. Националът Сашо Янев бе над всички и записа дабъл-дабъл - 26 точки и 11 борби. Николай Колев добави 14, а Симеон Илиев завърши с 13.  За плевенчани Илия Станков и Веселин Георгиев вкараха по 15. Настроението на публиката бе повдигнато и от цели пет забивки на "моряците" - три на Симеон Илиев и по една на Николай Колев и Александър Янев.