Спартак прегази шуменския Феникс с 3:0

16:38 / 10.01.2012
418
Спартак-Интерком Груп (Варна) победи Феникс`09 (Шумен) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:13) в първия мач от втория ден на турнира за Купа България в Пловдив.  Варненки взеха трите точки, с които остават в играта за класиране на полуфиналите, докато шуменки, без спечелен гейм дотук, вече са без теоретични шансове за продължаване напред в надпреварата.
Първият гейм бе равностоен само до 6:6.  Варненки дръпнаха с 3 поредни точки за 9:6, а след 15:12 дълга серия от сервиси на Виктория Викторова доведе резултата до 21:12.  Старши-треньорът Пламен Николов си позволи в края на частта да пусне в игра някои от резервите си и Феникс се възползва да стопи част от разликата.  Все пак Спартак затвори гейма при убедителното 25:18.  Втората част бе далеч по-интересна.  След 8:8 при начални удари на Славина Колева варненки направиха 4 поредни точки и поведоха с 12:8.  След малко Феникс отговори със серия при сервиси на Ивелина Тончева и обърна резултата от 11:14 до 16:14 в своя полза.  Не закъсня и дупликата на Спартак.  Черноморският тим отново записа смазваща поредица от 8 безответни точки при начални удари на Кристина Тотева, с които от 15:18 доведе резултата до 23:18 и предреши изхода на гейма.  Колева с атака затвори за 25:22.  Третата част бе доста едностранна.  Спартак започна ударно с 6:1.  Въпреки че шуменки успяха да съкратят разликата до 2 точки, след 14:12 отново се стигна до серия от точки за варненки при начални удари на Колева, с която авансът им набъбна до 21:12 и предреши изхода от двубоя.

УТре Спартак играе с Левски Волей в решителен сблъсък за място на полуфиналите.

Източник: BGvolleyball.com