Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Бивш моряк наказа Спартак 1918 в Търговище
Автор: Екип Varna24.bg 16:58 / 21.01.2012Коментари (2)1260
©
Спартак 1918 загуби първата си контрола от зимната подготовка. Възпитаниците на Румен Димов паднаха с 0:1 от Видима-Раковски. Проверката се игра на заснежен терен в Търговище.
Единственият гол отбеляза в 71-ата минута доскорошният футболист на Черно море Тодор Колев, който подсили тима от Севлиево след края на есенния полусезон. При една ситуация Васко Боев опита да върне топката към вратаря Марков, но тя спря в снега. Юношата на моряците я пое и необезпокояван отбеляза единственото попадение. Варненци пък на четири пъти изпуснаха изгодни положения - на два пъти не успя да се разпише Иван Александров, а по веднъж Радомир Тодоров и Георги Бижев.
Румен Димов използва общо 20 футболисти, като цял мач играха само левият бек Мирослав Начев и централният бранител Стоян Георгиев. Освен тях двамата, неофициален дебют записаха още Мартин Цирков, Ерхан Мехмед и Георги Бижев. Заради травми двубоя пропуснаха Венци Маринов и Велимир Иванович. Следващата контрола на Спартак 1918 е на 25 януари срещу Черноморец в Бургас.

Стартовият състав на Спартак: Славов, Цирков, Б. Илиев, Начев, Ст. Георгиев, Желязков, Кателиев, Беадиров, Александров, М. Петров, Тодоров

През второто полувреме играха: Марков, Христов, Дончев, Начев, Ст. Георгиев, Боев, Г. Димитров, Пл. Иванов, Бижев, Мехмед, Димов