Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Баскетболистите с трета загуба от Рилски спортист през сезона
Автор: Екип Varna24.bg 20:07 / 21.01.2012Коментари (0)381
© Радост Георгиева
Десета победа от началото на сезона постигна Рилски спортист. В своята "Арена Самоков" тимът надигра Черно море с 89:73. Рилецо дръпна в резултата през втората част и до края поддържаше своята преднина. Самоковци биха съперника си за трети път през този сезон и натрупаха още повече самочувствие преди мача между двата тима на четвъртфиналите за Купата на България. Рилски остава трети в класирането с 10 победи и 5 загуби, докато Черно море е на петото място с баланс 7-8.
Мачът тръгна много добре за Рилски спортист и след няколко грешки на варненци домакините поведоха със 7:1. Гостите обаче успяха малко след това да влязат в час и почнаха да бележат. Те изравниха резултата при 15:15, но Бранко Миркович веднага отбеляза тройка. Рилски запази преднината си и след десет минути водеше с 21:19.
Самоковци играеха по-добре и в началото на втората четвърт и това даде своето отражение. Варненци правеха грешки и Рилски се възползваше от тях, а така разликата в полза на домакините стигна до 10 точки при 33:23. И в следващите минути самоковци поддържаха своя аванс, а гостите не намираха начин да се доближат до съперника. Първото полувреме пък приключи с тройка на Миркович, което доведе до най-голямата разлика до този момент при 46:32.
Играчите на Черно море започнаха по различен начин второто полувреме и благодарение на серия от 9:2 в първите три минути те намалиха на 7 точки. След това обаче Рилски пак качи разликата над 10 и я държеше такава в следващите минути. Варненци имаха няколко шанса да намалят, но грешаха елементарно и домакините контролираха двубоя. След 30 минути пък общо взето разликата се запази и Рилски бе напред с 65:52.
Варненци не се отказваха и в последната част почнаха с 6 поредни точки, което отново доведе разликата до 7. Веднага след това Росен Барчовски взе прекъсване, а в следващите две минути и половина Рилски реши двубоя. Самоковци направиха бърза серия от 16:0 и мачът на практика свърши 5 минути преди края му. Варненци се посъбудиха и на свой ред вкараха 9 точки поред, което намали изоставането им на 14. Следващите 5 точки бяха за домакините, а до края те задържаха преднината си.
Петима състезатели на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, а най-много отбеляза Филип Вукосавлевич - 18 точки. С 14 и 9 асистенции се отчете Бранко Миркович, а 13 точки отбеляза Анте Билобърк.
За варненци, които направиха 10 грешки повече от съперника, Пламен Алексиев отбеляза 14 точки, а 12 добави Симеон Илиев.

Източник: BGbasket.com