Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Лидерите в градското по футзал отново бият
Автор: Екип Varna24.bg 09:48 / 30.01.2012Коментари (0)799
© Маги Христова
Трите отбора, които са лидери в градското първенство на Варна по футзал, записаха победи в двубоите си от 13-ия кръг на надпреварата. Шампионатът дебютира в новооткритото спортно съоръжение "Тринити парк“.
Първенецът в класирането "Черно море-Мания“ надигра трудно МФК "Тича" с 4:2, като през първата част дори бе догонващ в резултата. В крайна сметка възпитаниците на Свилен Иванов успях да стигнат до успеха, който им остави четирите точки аванс пред двамата им преследвачи "Одесос-Хидроремонт“ и "Гранд Про-Коктейлс“.
Одесосци записаха убедителен успех с 10:3 над "Планекс“. Играещият старши треньор на тима Симеон Христов вкара три гола за победата, а с хеттрик се отличи и Цветан Миланов
. По две попадения пък вкараха Влади Гочев и Стойчо Попчев. Много силен мач за тима изиграха Милен Стефанов и Калоян Цветков, които не записаха имената си сред голмайсторите, но блеснаха с по три голови асистенции. "Одесос“ ще има възможността да се доближи съвсем близо до "Черно море-Мания“, ако успее да победи лидера в двубоя от следващия кръг.
"Гранд Про-Коктейлс" срещна силен отпор в този кръг от "Ескана", но в крайна сметка успя да стигне до трите точки след 6:4. Три гола вкара Димитър Кръстев, а по веднъж точни бяха Иван Иванович, Иван Иванов и Тодор Апостолов.
В четвъртия мач от "А“ група "Пикадили" спечели трите точки в оспорван двубой срещу "Бултрас" - 7:5.