Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Спартак 1918 почна с 3:2 на турнира в Албена
Автор: Екип Varna24.bg 15:28 / 04.02.2012Коментари (0)908
©
Спартак 1918 стартира с победа участието си в турнира "Албена къп", след като в първи мач от група Б победи румънския Калатис с 3:2. Веднага след първия съдийски сигнал футболистите от Варна притиснаха гостите в собствената им половина. Още в 8-ата мин тимът на Румен Димов успя да поведе в резултата. Ернан Мехмед се възползва от неразбирателство в защитата на гостите в наказателното поле, пребори се за топката и с удар от 7-8 метра вкара за 1:0. В 18-та минута Иван Александров можеше да вкара нов гол за Спартак 1918, след като бе изведен зад защитата на гостите, но стреля неточно.
В 22-та минута българският тим поведе с 2:0. Велимир Иванович получи отличен пас по десния фланг на атаката на домакините и центрира, а непокритият Мирослав Начев от 2-3 метра реализира втория гол за варненци. След втория гол румънският отбор имаше две чисти положения в 26-та и 32-та минута. Първо пропусна Юлиан Равою, който стреля от десетина метра над вратата. След него невероятен пропуск направи Мариус Крачун, който от границата на малкото наказателно поле от въздуха стреля високо над вратата. В 42-та минута Велимир Иванович направи резултата класически. След центриране отляво топката премина през куп играчи попадна у Иванович, който от няколко метра разстреля вратаря на гостите.
През втората част гостите успяха да върнат два гола. Първо се разписа Робърт Лупу в 47-та минута, а крайното 3:2 фиксира Енис Болат в 89-та минута на срещата.
Следващата среща от група Б на турнира е в понеделник, когато Светкавица среща Калатис.