Спартак започна ударно сезона в "Б" група

22:50 / 19.08.2012
1296
Варненският Спартак започна ударно новия сезон в "Б" група , съобщава  http://arenavarna.com/ . На своя стадион възпитаниците на Иван Найденов разбиха новака Шумен 2010 с 3:0. Домакините владееха инициативата през цялото време на мача и можеха да вкарат и още попадения. Воденият от Енрико Пичони състав на гостите пък демонстрира тотална несъстоятелност. Чужденците Николо Де Чезари и Рос Чизхолм бяха фигуранти, а бранителите на шуменци действаха доста грубо срещу соколите.

Първият гол бе дело на завърналия се след дълго лечение на контузия Георги Станчев-Гонзо още в 8-ата минута. Тогава той завърши успешно самостоятелен пробив. До почивката варненци пропуснаха още две положения чрез Георги Филипов и Станчев, а Генко Славов спаси удар на Ахмед Ахмедов от гостите. Това на практика бе единствената голова възможност за Шумен в мача.

В 49-ата минута падна и второто попадение. Диян Кателиев центрира от корнер и Стоян Георгиев с глава заби топката в мрежата. В 66-ата пък Георги Станчев покачи на 3:0, след като се пребори за една топка, напредна и вкара второто си попадение. До края на срещата възпитаниците на Иван Найденов намалиха оборотите, а шуменци отправиха само още един удар. Шотландецът Чизхолм стреля слабо в ръцете на Славов от фаул.

Спартак 1918 - Шумен 2010 3:0

Голмайстори: Станчев (8, 66), Георгиев (49)

Спартак 1918: 1. Славов, 17. Ст. Георгиев, 15. Б. Илиев, 16. М. Димов, 5. Маринов, 10. Кателиев (84 - 8. Г. Димитров), 23. Желязков, 22. Беадиров, 7. Г. Филипов (56 - 9. Пл. Иванов), 18. Мехмед (67 - 13. Боев), 27. Станчев

Шумен 2010: 1. Тодоров, 19. Витанов, 26. Загоров, 23. Зюмбюлев, 20. Марудов, 24. Чизхолм, 8. Петров (62 - 6. Б. Илиев), 10. Де Чезаре, 17. Карагарен (46 - 16. Христов), 9. З. Димитров (46 - 4. Банков), 7. Ахмедов

Източник: arenavarna.com