Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Спартак оглави класирането в "Б" група след победа над Видима
Автор: Екип Varna24.bg 07:59 / 03.09.2012Коментари (0)1383
© Михаил Дечев
Спартак Варна продължава с добрите си изяви от началото на сезона в "Б" група. Соколите са лидери в класирането след трета поредна победа - 2:0 у дома над Видима-Раковски. Възпитаниците на Иван Найденов все още не са допуснали дори гол в своята врата.

До почивката двубоя с Видима бе равностоен, като и двата отбора имаха своите шансове за гол. Все пак лек превес имаха соколите. Още в 3-ата минута Беадир Беадиров направи уникален пропуск. Мартин Димов центрира от ляво, а Беадиров от границата на малкото наказателно поле прати топката над вратата. Съставът от Севлиево отговори с опасен шут на Димитър Коларов, който бе отразен от Генко Славов. В 29-ата минута и гредата помогна на стража на соколите след далечен шут на Симеон Мечев.

След почивката Спартак натисна и успя да открие резултата. От корнер Беадиров намери капитана Боян Илиев на близката греда и той с глава мушна топката в мрежата. След попадението гостите се изнервиха, а младият съдия Мартин Александров бе на път да изпусне мача. Играта се накъса от множество нарушения, а интересните ситуации не бяха много. Все пак 10 минути преди последния съдийски сигнал Спартак стигна до втори гол. Диян Кателиев изведе Беадиров отдясно и той с премерен удар в далечния ъгъл реши изхода на двубоя. Соколите заслужено спечелиха и вече гледат към следващия кръг, когато гостуват на Банско.

Другите резултати от днес в "Б" група: Раковски - Сливен 1:0, Банско - Нефтохимик 2:2, Чавдар Етрополе - Пирин Разлог 1:0, Светкавица - Шумен 0:1, Спартак Плевен - Любимец 1:0.

Спартак Вн - Видима 2:0

Голмайстори: Илиев (53), Беадиров (80)

Спартак: 1. Славов, 17. Ст. Георгиев, 15. Илиев, 16. Димов, 5. Маринов, 23. Желязков, 7. Филипов (51 - 8. Г. Димитров), 22. Беадиров, 18. Мехмед (65 - 11. Събков), 10. Кателиев, 27. Станчев (77 - 13. Боев)

Видима-Раковски: 69. Митев, 21. Райков, 3. Минков, 4. П. Иванов, 5. Стойчев, 13. Ив. Иванов (46 - 25. Ст. Георгиев), 7. Хр. Кожурахов, 23. Пл. Кожухаров (84 - 6. Мекиков), 9. Мечев, 17. Коларов (67 - 14. Атанасов), 20. Желев

Източник: arenavarna.com