Светкавица нанесе първа загуба на Спартак

19:02 / 07.10.2012
1553
Спартак Варна допусна първа загуба от началото на сезона в "Б" група. Соколите отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Светкавица. Домакините владееха инициативата през по-голямата част от двубоя и в крайна сметка логично се поздравиха с трите точки. Заради контузия в мача не игра титулярния бранител Венци Маринов, което разстрои синхрона в защитата на варненци.

Тимът на Георги Иванов-Геша стигна до победата след попадения през втората част. В 63-ата минута Славчо Шоколаров с хубав удар от 35 метра не остави шансове на Генко Славов. Това бе първо попадение, което Спартак допуска през този сезон, като Шоколаров сложи край на над 540-минутната суха серия на Славов.

Само 5 минути по-късно мълниите убиха интригата с втори гол. Негов автор стана Цветан Илиев, който се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Мартин Димов срещу Тихомир Кънев.

Светкавица - Спартак 2:0

Голмайстори: Шоколаров (63), Цв. Илиев - дуз (68)

Светкавица: 1. Ив. Георгиев, 15. Траянов (14 - 6. Стоянов), 4. Генов, 5. Димитров, 21. Ив. Петров, 23. Иванович, 7. Венков, 8. Цв. Илиев, 9. Александров, 10. Шоколаров, 16. Пасков

Спартак: 1. Славов, 20. Цирков, 15. Б. Илиев, 16. М. Димов, 17. Ст. Георгиев, 13. Боев, 14. Д. Димов, 22. Беадиров, 33. Смирнов, 10. Кателиев, 18. Мехмед

Източник: arenavarna.com