Спортните новини: Днес (5) | Вчера (7)
"Черно море“ падна от "Берое“ със 77:85
Автор: Екип Varna24.bg 12:12 / 09.10.2012Коментари (0)290
© BGbasket.com)
"Берое" победи "Черно море-Порт Варна" в първия мач от турнира по баскетбол за купа "Стара Загора" и така се класира за финала, който се игра късно снощи срещу "Левски. Варненци пък излязоха също снощи срещу "Рилски спортист" в спора за третото място.

Домакините изиграха силен мач срещу възпитаниците на Спас Натов и след като бяха напред в резултата през почти цялата среща, се наложиха с крайното 85:77.

Беройци дръпнаха с 14:7, след което Васил Кьосев намали разликата на четири точки в средата на първата част, а скоро тя стана само една. Много оспорвани минути запазиха малката разлика, а в последната секунда на първата част след страхотна комбинация варненци изравниха при 23:23. "Берое" беше по-добър през втората част и на полувремето водеше с 41:37.

Силни минути на Уил Уокър в третата четвърт направиха разликата двуцифрена, но след 30 мин игра резултатът бе 60:55. Варненци намалиха до три точки пасива си, но в крайна сметка отстъпиха с осем.

За победителите страхотен мач изигра Уил Уокър, който вкара 26 точки. За "моряците" по 15 точки вкараха Александър Боич, Милчо Борисов и дошлият на проби център Георгиос Галиотис.

Източник: "Народно дело"

Григор Димитров за "Фокус": Мачът на Уимбълдън ме накара да науча много повече от победата в Мадрид
Ливърпул ще вземе победата срещу Милан в Италия смятат букмейкърите
ПСК "Черно море" спечели 91 медала в Кранево
Карлос Насар за новите в ЦСКА: Вярвам, че ще се постараят да направят всичко възможно отново да сме шампиони
Столична община осигурява допълнителен транспорт за мача на Гришо срещу Джокович