Спортните новини: Днес (5) | Вчера (7)
ИУ Варна с лесна победа над Чавдар Троян
Автор: Екип Varna24.bg 09:14 / 29.10.2012Коментари (0)226
©
Отборът на Икономическия университет от Варна записа първа победа за сезона в мъжката А група. Тимът гостува на Чавдар в Троян и записа разгромен успех с 92-57. Мачът премина изцяло под контрола на баскетболистите на Петко Делев, които имат и една загуба в първия кръг. Троянци пък са с две поражения до момента.

Чавдар започна мача доста добре и след като бе по-силен през първата четвърт, водеше с 25-21. Много бързо обаче варненци се взеха в ръце и обърнаха резултата, за да поведат със 7 точки на почивката. След страхотна трета четвърт за гостите, през която те тотално надиграха съперника си, резултатът стана 73-48. През последните 10 минути пък разликата стигна повече от категоричните 35 точки.

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите със 17 точки, като добави 5 борби и 3 асистенции. 16 вкара Левен Белберов, а с 10 плюс 7 борби се отчете Лъчезар Радев.

За Чавдар Иван Руньов завърши с 18 точки и 4 борби, а 11 вкара Петър Христов.

В следващия кръг варненци посрещат Академик Благоевград, а Чавдар Троян ще гостува на Тракийския университет.

Източник: bgbasket.com

Григор Димитров за "Фокус": Мачът на Уимбълдън ме накара да науча много повече от победата в Мадрид
Ливърпул ще вземе победата срещу Милан в Италия смятат букмейкърите
ПСК "Черно море" спечели 91 медала в Кранево
Карлос Насар за новите в ЦСКА: Вярвам, че ще се постараят да направят всичко възможно отново да сме шампиони
Столична община осигурява допълнителен транспорт за мача на Гришо срещу Джокович