Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Соколите" започнаха с класически успех в Албена
Автор: Екип Varna24.bg 21:55 / 20.02.2008Коментари (0)750
© Ole-bg.com
Спартак (Вн) започна участието си в "Албена Каварна къп" с класически успех над третодивизионния румънски отбор Политехника (Галац) - 3:0. Възпитаниците на Атанас Атанасов стояха с класа над северните ни съседи и дадоха сериозна заявка за крайна победа в надреварата. Над всички бе Иван Найденов, който още в 13-ата минута отбеляза много красиво попадение, за което му асистира Велимир Иванович. В 37-ата минута Найденов реализира и отсъдената от съдията Валери Петровски дузпа, а в 55-ата минута неговото центриране засече Владислав Мирчев за крайното 3:0 за Спартак.

Единственото по-сериозно положение за гостите бе в 65-ата минута, когато Цирхан остана сам срещу резервата на варненци Цветомир Цанков, но не успя да реалзиира.
Задоволство, че Спартак вече придобива игрови облик, изрази Атанас Атанасов. "Трудът ни в тренировките вече се вижда на терена. Предстои ни още много работа, но смятам, че съм на прав път", коментира наставникът. Атанасов призна, че неговите подопечни още са уморени, но подготовката се води така, че да са свежи за началото на пролетния полусезон. Днес ще стане ясно дали Георги Калоянов ще остане при "соколите". Атанасов бе решил да го тества и срещу Монтана в събота, но явно е размислил. Най-вероятно халфът ще си търси друг отбор. Футболистът игра едва 15 минути срещу румънския тим. Преди това той е играл за Черноморец (Бургас) и Несебър.