Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Спартак (Вн) победи Калиакра в Албена
Автор: Екип Varna24.bg 22:07 / 20.02.2008Коментари (0)645
© Калиакра
Варненският Спартак победи с 1:0 Калиакра в мач от финалната фаза на турнира в Албена.Футболистити на Велислав Вуцов започнаха мача по-мобилизирано и с по-голям афинитет към атаката. В 12-ата минута Иван Караджов излезе на голова ситуация, но се засуети и топката му бе избита. Две минути след това Караджов намери отлично Георги Станчев в наказателното поле на варненци, но удара му бе спасен от Радостин Станев.

Още в 37-ата минута топреферът Антон Генов изгони Владислав Мирчев от Спартак. Футболистът си позволи реплика към арбитъра, за което получи жълт картон. След това нападателят отправи нови обидни думи към Генов и си изпроси червен картон, след което дори си позволи да замери съдията с ръкавиците си. Обликът на игра не се измени и след почивката, като "соколите" се прибраха трайно в своята половина и залагаха предимно на контраатаки. В 74-ата минута Диян Кателиев обстрелва вратата, но отново Станев бе на мястото си. В следващата минута централният защитник на Спартак Боян Илиев преодоля няколко бранители на Калиакра и след подаването му Иван Найденов със премерен удар вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Калиакра. След полученото попадение каварненци се вдигнаха на щурм, но освен няколко мелета и опасни удари на Делчо Стоилов и Иван Райчев, не успяха да сътворят нищо повече.