Спортните новини: Днес (5) | Вчера (7)
Спартак Вн изпусна Раковски за Купата
Автор: Екип Varna24.bg 17:16 / 30.10.2012Коментари (0)947
© Ole-bg.com
Спартак Варна и Раковски завършиха 2:2 в първи двубой от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Соколите на два пъти повеждаха в резултата с голове на Георги Димитров, но в крайна сметка не успяха да си гарантират аванс преди реванша.

Наставникът Иван Найденов заложи в стартовия състав на 6 юноши, които участват в Елитната дивизия до 19 години - Кристиян Радев, Калоян Иванов, Митко Бекяров, Филип Костадинов, Десислав Дяков и Славомир Събков. По-опитни в единайсеторката бяха единствено вратарят Мирослав Марков и левият бек Димо Димов. Гостите влязоха по-добре в мача и в първите минути на три пъти можеха да открият резултата. Удари на Иван Площаков и Добрин Орловски обаче не намериха целта, а вратарят на соколите Мирослав Марков изби коварна топка, която летеше към ъгъла му след центриране от корнер на Константин Атанасов. Постепенно младите момчета в състава на Спартак се окопитиха и поизравниха играта. В 18-ата минута Георги Димитров бе изведен отдясно и с хубав диагонален удар откри резултата - 1:0. И с гол пасив Раковски продължи да бъде малко по-дейния тим, но трудно стигаше до чисти голови положения. Все пак в 31-ата минута гостите изравниха. При центриране от корнер на далечна греда, топката се удари в тялото на защитник на Спартак, след което Иван Димов, на метър пред голлинията, я вкара в мрежата.

Втората част започна ударно за соколите. Не бе изминала и една минута, когато те отново излязаха напред в резултата. При атака отдясно, последва остро центриране и разбъркване, топката стигна до Георги Димитров, който от 12-13 метра отбеляза втория си гол в срещата. Последва игра предимно в центъра на терена. В 71-ата минута Раковски стигна щастливо до равенство за втори път в мача, отново след корнер. При ъгловия удар младият бранител на соколите Кристиян Радев изпрати с глава топката в собствената си мрежа, след като тя мина между вратаря Марков и страничния стълб. До края на терена не се случи почти нищо интересно. Все пак, в даденото от рефера продължение соколите бяха много близо до победата, но Мартин Цирков нацели гредата, останал сам срещу вратаря Стойчев.

Така двата отбора оставиха развръзката на сблъсъка по между си за реванша, в който Раковски ще излезе в ролята на фаворит.

Спартак Варна - Раковски 2:2

Голмайстори: Г. Димитров (18, 46); Димов (31), Радев-авт (71)

Спартак Варна: 31. Марков, 23. Радев, 21. К. Иванов, 4. Бекяров, 14. Д. Димов, 13. Боев, 28. Костадинов, 8. Г. Димитров (87 - 55. Ст. Иванов), 9. Пл. Иванов (72 - 10. Салим), 77. Дяков, 11. Събков (80 - 20. Цирков)

Раковски: 1. Стойчев, 2. Бахчевански, 13. Казаков, 17. Орловски (60 - 23. Генчев), 5. Боргоджийски, 6. Димов, 18. Аврамов (67 - 7. Лачев), 8. Цанков, 14. Чипчев, 10. Площаков, 11. Атанасов

Съдия: Стоян Денев

Жълти картони: Боев (С); Генчев, Атанасов, Лачев (Р)