Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Спартак Варна се препъна у дома срещу Чавдар Етрополе
Автор: Екип Varna24.bg 17:13 / 04.11.2012Коментари (0)1398
© Михаил Дечев
След като миналата седмица загуби дербито със Спартак Плевен, днес Спартак Варна допусна втора поредна грешна стъпка в "Б" група. Соколите не успяха да победят младия отбор на Чавдар Етрополе. Срещата на стадион "Спартак" завърши 1:1.

До почивката нито един от двата отбора не успя да наложи превес. Двубоя вървеше равностойно, с малко опасности пред двете врати. В 28-ата минута соколите откриха резултата от дузпа, реализирана от Беадир Беадиров. Първоначално реферът Атанас Димитров свири нарушението извън наказателното поле, но след консултация с асистента си посочи бялата точка. В 45-ата минута обаче, гостите от Етрополе изравниха след груба грешка в центъра на защитата на варненци. Голмайсторът на Чавдар Ивайло Чочев нахлу и с премерен удар не остави шансове на Генко Славов. Това бе първи гол, който Спартак пуска на своя стадион от началото на сезона в "Б" група.

След почивката соколите упражниха натиск. Те имаха тотално надмощие при владеенето на топката, но атаките им не водеха до чисти голови положения пред вратата на Чавдар. В 55-ата минута наставникът Иван Найденов пусна на терена Боян Илиев, който заигра като нападател. И този ход обаче не донесе нужния резултат, макар Илиев доста да раздвижи атаката.

След грешната стъпка, Спартак отстъпи третото място във временното класиране на Светкавица, който победи с 1:0 Калиакра. Соколите са на четвърто място заедно с Чавдар с по 18 точки.

Спартак Варна - Чавдар Етрополе 1:1

Голмайстори: Беадиров-дуз (28); Чочев (45)

Спартак: 1. Славов, 20. Цирков, 55. Ст. Иванов, 16. М. Димов, 5. Маринов, 13. Боев (73 - 7. Филипов), 22. Беадиров (67 - 14. Д. Димов), 8. Г. Димитров (55 - 15. Б. Илиев), 18. Мехмед, 10. Кателиев, 27. Станчев

Чавдар: 12. Д. Николов, 16. Ат. Димитров, 18. Григоров, 4. Н. Николов, 5. И. Иванов (59 - 14. Пидев), 6. Стоилков, 7. Вълчев, 13. Мурадов (80 - 8. Кр. Илиев), 9. Етов, 10. Чочев, 27. Почански (88 - 11. Ботев)

Съдия: Атанас Димитров

Жълти картони: Цирков, Маринов, Боев, Кателиев (С); Д. Николов, Н. Николов, Вълчев (Ч)