ИУ Варна надви Академик Благоевград

09:11 / 05.11.2012
256
Отборът на ИУ Варна спечели много ценна победа в едно от дербитата на А група срещу Академик Благоевград. Срещата между два от най-сериозните отбори в първенството се игра във Варна, а домакините се наложиха с резултат 75-63. Това е втора поредна победа за тях, като те имат и една загуба от лидера Casino Capitol Спартак МВР. Благоевградчани също са с две победи и загуба до момента.

Отборите започнаха много равностойно и след като си размениха водачеството през първата четвърт, гостите поведоха с две точки. Резултатността спадна доста до почивката, а съперниците бяха все така равностойни. В крайна сметка варненци водеха с 25-20 след едно полувреме. Страхотна серия от 19-3 веднага след почивката даде комфортен аванс на домакините и това реши мача в тяхна полза. До края съперникът намали разликата, но нямаше как да обърне мача.

Варненци спечелиха категорично борбата под коша с 50-36, но имаха по-лош процент от тройката - 18% срещу 32% на съперника, както и от наказателната линия - 58% срещу 71%. Те обаче играха отборно и си подадоха 20 асистенции срещу 6 на противника и предизвикаха 23 негови грешки, а те извършиха 17.

Станислав Цонков бе най-силен за победителите с дабъл дабъл от 17 точки и 11 борби. Такова постижение имаше и Николай Стоянов, който записа по 11 точки и овладени топки. Всички баскетболисти в състава на Петко Делев влязоха в игра и се разписаха в мача.

За Академик Пламен Дончев регистрира 16 точки и 6 борби, а 13 плюс 6 добави Антонио Илиев.

В следващия кръг Академик Благоевград посреща Тракийския университет в нов труден мач, а ИУ Варна ще гостува на Академик Пловдив.

Източник: bgbasket.com