Български каратеки с 19 медала от първенството на САЩ

10:05 / 27.02.2008
509
Българските състезатели по каратекиокушин спечелиха феноменалните 19 медала от завършилото в Лос Анджелис отворено първенство на САЩ по категории. Надпреварата беше за мъже и жени - кумите, ката, деца, юноши и девойки - кумите (семи контакт). Българската карате киокушин федерация с председател сенсей Христо Трайков (IV дан) беше представена от 17 състезатели, а трима участваха като представители на клубове.
Състезателката на клуба Черноморски Аякс (Бургас) Гергана Апостолова за трета поредна година стана №1 на ката при жените, а трета в същата дисциплина остана националката Анелия Асенова. Деян Братков взе златен медал при юношите с невероятен нокаут на финала. Александра Маринова също взе титла, а на финала за девойки Станислава Бойчева победи Ивелина Димитрова. В дамската надпревара паднаха още титли. Анелия Асенова е първа при жените в кат. до 55 кг. Даниела Динева е втора при 65-килограмовите, а Ивелина Банушева трета в същата категория. При най-тежките дами (кат. +65 кг) Данаила Чернева и варненката Надежда Петрова играха финал, в който Чернева спечели с продължения. При мъжете Александър Петров взе титлата в кат. до 70 кг, а Никола Киров е трети. Стилиян Петров надигра на финала Младен Банушев в кат. до 80 кг. В надпреварата на най-тежките (+90 кг) Петър Мартинов е втори, а Христо Христов трети.
Състезателят на варненския клуб Ичи геки, където треньор е световният и четирикратен европейски шампион Емо Костов (на снимтака вдясно) - Виктор Вълчев, стана втори на ката и трети на кумите при 12-годишните, а Пламен Бонев от Черноморски Аякс взе титлата на ката и стана четвърти на кумите в същата възраст.
Това ни донесе №1 в турнира по нации, а Александър Петров беше определен за най-техничен състезател.