Кризата в Спартак продължи да се задълбочава

17:12 / 18.11.2012
1314
Кризата в Спартак Варна продължи да се задълбочава. Соколите не успяха да победят в четвърти пореден двубой от "Б" група. В среща от 12-ия кръг те загубиха с 0:1 у дома от Любимец.

Първите 45 минути не предложиха почти нищо интересно на малкото зрители по трибуните. В скучното полувреме имаше много грешни отигравания, безобразен футбол и никакви положения пред двете врати. Гостите от Любимец опитаха на два пъти да застрашат Генко Славов с удари от далечна дистанция. В 19-ата минута Иван Минчев стреля извън наказателното поле, но Славов се намеси добре и успя да избие. Малко след това късметът си пробва и Антон Огнянов, който обаче не успя да уцели вратата. Соколите пък едва веднъж вдигнаха напрежението пред стража на гостите Диян Вълков. В 25-ата минута Диян Кателиев центрира отляво и Георги Станчев стреля с глава, но слабо и неточно.

След почивката двубоя се пораздвижи, като основна заслуга за това имаха гостите. Те създадоха няколко добри положения за гол и в крайна сметка в 59-ата минута успяха да открият резултата. Любимец направи бърза контраатака, развита с три паса, при която Николай Павлов бе изведен срещу Славов и с диагонален удар го преодоля. До края соколите упражниха натиск, но нямаха никаква идея как да преодолеят стабилната защита на гостите. Възпитаниците на Иван Найденов така и не успяха да създадат смислена атака, с която да изненадат съперника си.

Спартак Варна - Любимец 0:1

Голмайстор: Павлов (59)

Спартак: 1. Славов, 20. Цирков, 17. Георгиев, 16. М. Димов, 55. Ст. Иванов, 13. Боев (46 - 14. Д. Димов), 23. Желязков, 22. Беадиров, 9. Пл. Иванов (46 - 77. Дяков), 10. Кателиев (62 - 7. Филипов), 27. Станчев

Любимец: 12. Вълков, 18. Мунин, 3. М. Димов, 21. Копаранов, 5. С. Иванов, 14. Тевия (88 - 77. Чакъров), 28. Минчев, 8. Шопов, 30. Трифонов, 10. Павлов (76 - 15. Василев), 11. Огнянов (90 - 19. Заков)

Източник: arenavarna.com