ИУ Варна с четвърта поредна победа в А група

09:47 / 19.11.2012
336
Отборът на Икономически университет Варна записа четвърта поредна победа в първенството на мъжката А група. Тимът се наложи като домакин над Видабаскет с резултат 83-69. Така той няма загуба след първия кръг и е с четири победи и загуба в актива си, колкото има и Академик Благоевград. Видинчани пък са с победа и четири загуби до момента.

През цялата първа четвърт Видабаскет се държеше много близо до съперника, като често резултатът бе равен, а след 10 минути отборът изоставаше с 6 точки - 22-28. На моменти през втората десетка варненци поведоха с 10 точки, но гостите стопиха разликата само до 2 точки на почивката - 42-44. Разликата бе натрупана през второто полувреме. След 14-0 в началото му домакините се откъснаха напред, а в началото на последната част разликата премина 20 точки и се запази до края.

Домакините бяха много по-силни под коша, където овладяха43 борби срещи 31 на съперника и вкараха 46 точки срещу 20. Те извършиха повече технически грешки, но компенсираха с по-добра стрелба от игра.

Денислав Вутев наниза 17 точки за победата на отбора си, а с 16 се включи Хакан Сербезов. С 14 точки пък завърши Николай Стоянов.

За Видабаскет, който имаше 8 баскетболисти в състава си, най-резултатен бе Мартин Вутов с 25 точки, като добави и 7 борби. Тодор Колев пък се включи с 19 точки, 7 отнети топки и 5 асистенции.

В следващия кръг ИУ Варна ще гостува на Тракийския университет, а Видабаскет ще посрещне Чавдар Троян.

Източник: bgbasket.com