Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Черно море си върна победния ход в Плевен
Автор: Екип Varna24.bg 09:52 / 19.11.2012Коментари (0)318
© arenavarna.com
Черно море Порт Варна победи Спартак Плевен като гост с 98-81. Варненци бяха гости на съперника си и въпреки много слабо начало на срещата, се върнаха в нея и след силно второ полувреме взеха победата. Така те си върнаха победния ход след две поредни загуби в предишните кръгове и имат 3 победи и 2 поражения. Плевенчани пък са с победа и 4 загуби.

"Моряците" започнаха мача много лошо и позволиха на съперника да поведе с 18-5. Все пак след една част те намалиха разликата под 10 точки за 13-22. През втората десетка гостите се съвзеха и започнаха малко по малко да се връщат в мача. Серия от 13-0 преди почивката им помогна да поведат с 44-40. След паузата Черно море продължи да е много силен в атака и след това му помогна да натрупа стабилна преднина, която след 30 минути бе 14 точки. Тя се запази през цялата последна част и така отборът стигна до победата.

Гостите вкара 50 точки под коша срещу 36 на съперника, а към това добавиха и много добра успеваемост от тройката - 10/16 за 63% и неслучайно записаха трицифрен актив. Те предизвикаха много грешки на съперника си - 22, докато извършиха 13.

Асен Великов изигра много силен мач за победителите и записа 23 точки, 10 асистенции и 5 борби. Георгиос Галиотис също добави дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби, а 13 вкара Милчо Борисов.

За плевенчани най-резултатен с 22 точки бе Илия Станков. 14 точки плюс 17 борби записа Денис Агре, а 11 наниза Росен Софрониев.

В следващия кръг Черно море Порт Варна посреща Рилски спортист, а Спартак Плевен гостува на Ямбол.

Източник: bgbasket.com