Черно море спря черна серия срещу Локо (Сф)

13:26 / 29.02.2008
271
Черно море спря черната си серия в мачовете срещу Локомотив (Сф). След седем поредни загуби вчера варненци постигнаха равенство 1:1 у дома в среща от втория кръг на "А" група.
През първото полувреме футболистите на двата отбора стигнаха до две-три много изгодни положения за гол. Още в четвъртата минута Маркош да Силва стреля с глава на сантиметри от рамката на Урош Голубович. Последва добър удар на Златински от гостите, спасен от Карамфил Илчев. Малко по-късно Зоран Балдовалиев бе оставен непокрит, Илчев излезе неразчетено да го посреща и опразни вратата си, но прехвърлящият удар на македонеца не намери целта. Да Силва също бе изведен добре в наказателното поле и стреля в ръцете на Голубович. В средата на полувремето "железничарите" организираха отлична контраатака, при която Малин Орачев бе изведен сам отдясно срещу Илчев, но последният спаси удара му. Играта на Черно море не вървеше и наставникът Никола Спасов реши да смени яловия Фабиано със Станислав Стоянов.
Малко след почивката треньорът на Черно море пусна в игра и позабравеният нападател Масена Моке, а играта на "моряците" тръгна по-добре в сравнение с тази от първата част. В 62-ата минута обаче Саша Антунович стреля опасно отблизо, Илчев спаси, но топката попадна в непокрития Балдовалиев, който от три метра откри резултата - 0:1. Спасов веднага реагира и пусна в игра Александър Александров-Кривия, който от този сезон държи да го наричат Алекс. Този ход окончателно преобрази отбора. Опитният футболист само за три-четири минути направи пет страхотни центрирания към своите съотборници и при едно от тях в 68-ата минута Масена Моке с глава изравни. До края на мача домакините имаха възможности и да спечелят мача. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Алекс мина около 25-30 метра с топката и намери по много добър начин Даниел Георгиев, който обаче направи фатален пропуск, стреляйки над вратата. Малко преди края на мача халфът направи втори пропуск, с което пропусна да донесе трите точки за своя тим.

Черно море - Локомотив (Сф) 1:1
Черно море: Илчев, Джоров, Димов (65 Александър Александров-Алекс), Домакинов, Александър Александров, Рикардо, Андонов, Джалма, Д. Георгиев, Да Силва (54 Моке), Фабиано (42 Стоянов)
Локомотив: Голубович, Лопеш, Савич, Върбанов, Добрев, Орачев, Караджинов, Иванов (80 Коилов), Златински (70 Атанасов), Джилас (57 Антунович), Балдовалиев
Голмайстори: Балдовалиев (62); Моке (68)
Жълти картони: Димов, Фабиано, Стоянов; Орачев, Джилас, Златински, Антунович
Съдия: Станислав Тодоров