Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Владо Мирчев се разписва при победа на младежите
Автор: Екип Varna24.bg 13:35 / 29.02.2008Коментари (0)352
Младежкият национален отбор на България победи с 4:1 Гърция в контролна среща играна в Атина. Първото попадение бе записано на сметката на момчетата на Александър Станков след автогол на Балфас след 15 минути игра. В 34-та за гостите се разписа нападателят на Спартак (Вн) Владислав Мирчев. Той бе спънат на границата на наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар. Саидходжа стреля, втаратят на гърците спаси, но топката попадна в Мирчев, който от точката на дузпата с мощен шут удвои резултата. Дебютантът в младежката ни гарнитура Удоджи направи резултата класически в 41-ата минута.
На полувремето Владо Мирчев бе заменен от новия нападател на Байер (Леверкузен) Атанас Курдов. В игра влязоха и футболистите на Черно море Александър Александров и Даниел Димов, които изиграха страхотно второ полувреме. Удоджи се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер в 75-ата минута на двубоя. Крайното 4:1 оформи Василис Плиатсикас, който изненада с далечен удар българския вратар.
През втората част старши треньорът на младежките ни национали пусна в игра всички налични играчи, а капитанската лента бе на ръката на Николай Михайлов. Срещата наблюдаваха и двама скаути на английския национален отбор. България ще се изправи срещу "трите лъва" в поредната си евроквалификация на 11 септември.

Завърши международния детски футболен турнир "VARNA CUP 2024"
Реал няма да сбърка срещу Алавес, смятат букмейкърите
Вижте къде ще играе Григор Димитров и срещу кого през тази седмица
Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна