Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море загуби с 1:3 от Славия в София
Автор: Екип Varna24.bg 13:46 / 29.02.2008Коментари (0)288
© Ole-bg.com
Славия победи Черно море с 3:1 в последната среща от третия кръг на "А" група, която се игра на стадиона в квартал "Овча купел" пред близо 1000 зрители. Първо в 10-ата минута Саша Симонович даде преднина на домакините. Сърбинът получи топката от бившия футболист на Спартак (Вн) Илия Илиев и със силен удар от границата на наказателното поле я промуши в мрежата на Карамфил Илчев. До почивката не паднаха нови попадения, въпреки че на няколко пъти бяха създадени голови положения и пред двете врати.
След подновяването на играта възпитаниците на Стевица Кузмановски упражниха натиск, което даде резултат в 50-ата минута. В този момент бившия "сокол" Дениран Ортега получи топката от Илия Илиев, освободи се от отбраната на "моряците" и с прецизен шут покачи на 2:0 за "белите". В 58-ата минута Ортега се разписа за втори път, като покачи на 3:0 за Славия. Илия Илиев центрира от пряк свободен удар към далечната греда, където нигериецът се добра до топката и отново наказа Карамфил Илчев. Варненци отговориха веднага, като в 60-ата минута успяха да намалят резултата до 1:3. Рикардо Андре със силен удар от над 30 метра вкара във вратата на Емил Петров. До края на срещата не паднаха нови попадения, като до голяма степен това се дължи на добрите намеси на Емил Петров. Вратарят на домакините отрази няколко опасни положения и разочарова гостите.
Неприятен момент се получи в 31-ата минута, когато агитката на варненци вдигна, познатият от мача Спартак (Вн) - ЦСКА плакат "Не на изборния туризъм". Полицията абсолютно неправомерно отиде и свали транспаранта, след което дълго време течаха спорове между органите на реда и варненските фенове. Най-интересното в този момент бе, че привържениците на домакините подкрепиха черноморците и двете агитки дори запяха в един глад химна на България.
След победата славистите събраха 7 точки (2 победи и 1 равенство) и заемат 3-ото място във временното класиране на "А" група. Възпитаниците на Стевица Кузмановски изпревариха ЦСКА по голова разлика. Варненци са с една точка след три изиграни двубоя.

Славия - Черно море 3:1
Славия: Петров, Дяков, Петков, Иванов, 24. Павлов, Георгиевски, Керчев (72 Дилгеров), Илиев (85 М. Христов), Елтон (80 Мечечиев), Симонович, Ортега
Черно Море: Илчев, Томаш, Ал. Александров, Домакинов (60 Джалма), Стоянов, Андре, П. Костадинов (74 Бачев), Ал. Александров-Кривия, Д. Георгиев (44 Фабиньо), Манолов, Андонов
Голмайстори: Симонович (10), Ортега (50, 58); Андре (60)
Жълти картони: Елтон, Ортега; Стоянов, Андре, Костадинов, Александров-Кривия
Съдия: Александър Костадинов