Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
МФК Варна губи с 1:10 от украинци
Автор: Екип Varna24.bg 14:12 / 29.02.2008Коментари (0)295
© Ole-bg.com
Пред близо 800 души в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спортак българският шампион МФК Варна бе разгромен от украинския първенец Енергия (Льов) с 1:10 в мач от група 2 на основния кръг на Шампионската лига по футзал. Голът за домакините вкара Бойчо Марев. За украинците на три пъти се разписа Паршиков, два гола за победата наниза Лутчив, а по едно попадение добавиха Якунин, Ватсяк, Федюк, Куз и Пидбуний.
Съперникът на варненци е напълно професионален отбор с бюджет от 2 милиона евро, а състезателите му взимат минимум по 7000 евро месечни заплати.
"Това е разликата между професионализма и аматьорството. Те са физически много добре подготвени и правят с лекота елементарните неща. Ние не се движехме правилно, а ранният гол допълнително ни скова. Като цяло играхме слабо и далеч под възможностите си. Едно си говорехме преди срещата, а друго се получи на терена", заяви треньорът на варненци Венко Иванов.
Във втората среща Бенфика отнесе Политехник (Армения) със 17:2. Още до 3-ата минута португалците водеха с 5:0, като след всеки трети пас вкарваха. След почивката Рикардиньо направи чудеса и обра аплодисментите от трибуните. Любопитното е, че най-добрите играчи на Бенфика вземат месечни заплати от 20 000 евро.

Завърши международния детски футболен турнир "VARNA CUP 2024"