Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море падна с 1:2 от Локомотив в Пловдив
Автор: Екип Varna24.bg 14:13 / 29.02.2008Коментари (0)304
© plovdiv24.com
Черно море записа трета загуба в първенството, след като отстъпи с 1:2 при гостуването си на Локомотив (Пд) в мач от петия кръг на "А" група. Успехът бе дебютен за домакините и дойде с първото попадение на завърналия се в тима голмайстор Мартин Камбуров, който откри резултата в 4-ата минута след подаване на Стойко Сакалиев. Две минути по-късно Даксон удвои за "смърфовете" след хубав диагонален удар. Моке пък бе точен за Черно море 15-ина минути преди края, които преди това бяха останали с човек по-малко на терена.
Около 3000 фенове на "бяло-черните" предчустваха разгромнна победа, след вихреното начало и двата гола до 6-ата минута, но до такава не се стигна. Момчетата на Иван Маринов можеха да реализират и трети гол да края на полувремето, но Камбуров нямаше шанс.
Втората част също започна също с натиск на домакините, които търсеха да решат срещата възможно най-бързо. Стойко Сакалиев също бе близо до първия си гол с екипа на пловдивското Локо, но ударът му срещна горната греда. Няколко минути по-късно Иван Иванов отблизо пропусна. В 73-ата минута играчът на гостите Рикардо Андре получи червен картон за грубо нарушение срещу футболист на "железничарите".
Въпреки това варненци се върнаха в мача само 120 секунди по-късно, след като Моке разстреля вратаря Ставрев. Той се възползва от грешка на Бранеков. Последва пореден пропуск на Сакалиев, който останал сам срещу вратаря не уцели рамките на седемметровата врата. Това можеше да струва скъпо на тима му, след като Моке можеше да донесе равенството на Черно море минута преди края. Играчът от Конго обаче отново пропусна от изгодна позиция. Дебют за Локомотив направи ганаецът Хейгън, а за Черно море - бразилецът Периш.

Локомотив (Пд) - Черно море 2:1
Локомотив (Пд): Ставрев, Иванов, Илиев, Йошев, Димитров, Моралес, Даксон (85 Хейгън), Сакалиев (90 Златинов), М. Камбуров, Анев (70 Бранеков), Чике
Черно море: Илчев, Томаш, Стоянов, Андре, Александров, Андонов (85 Фабиано), Джалма (65 Джоров), Домакинов, Димов, Периш, Лазаров (24 Моке)
Голмайстори: Камбуров (4), Даксон (6); Моке (75)
Жълти картони: Моралес, Янев; Томаш, Стоянов
Червен картон: Андре (74)
Съдия: Станислав Тодоров