Автор: Екип Varna24.bg 14:24 / 29.02.2008Коментари (0)300
© БТА
Сините вкараха 4 безответни гола на Черно море

Левски - Черно море 4:0
1:0 Димитров (11), 2:0 Телкийски (15), 4:0 Домовчийски (28, 87 дузпа)
Съставът на Черно море: Илчев, Джоров, Томаш, Переш, Александров, Мирчев (37 Бачев), Стоянов, Алекс, Моке (46 Фабиано), Димов (64 Домакинов), Джалма
Левски изигра най-силния си мач от началото на сезона и категорично победи Черно море с 4:0. Сините вкараха три от четирите попадения в първия половин час на мача, а след това изпуснаха и още толкова чисти положения. Головата серия откри юношата на Левски Николай Димитров, който с перфектен пряк свободен удар в 11-ата мин. откри резултата. Той изпълни нарушението след фаул на противников бранител срещу Домовчийски на около метър от пеналта. Втория гол вкара най-добрият през първата част на терена Димитър Телкийски. Известният с прякора си Мечо футболист получи една топка от Валери и я заби в десния ъгъл на вратаря Карамфил Илчев в 15-ата мин. на двубоя. Класическият резултат бе оформен в 28-ата мин. от Домовчийски, който се възползва от центриране на Телкийски и пак той от дузпа за нарушение срещу самия него оформи крайното 4:0 в края на двубоя.
Първите минути на срещата бяха за гостите от Варна. Именно те създадоха първата опасност, която бе от фаул, изпълнен от Сашо Александров - Алекс. Постепенно Левски взе надмощие и набързо наниза три гола. Въпреки големия като цифрово изражение резултат надмощието на сините не бе толкова голямо. За разлика от друг път Левски успя да вкара всичките си положения до 28-ата минута. До края на почивката двата отбора не създадоха нищо съществено и се оттеглиха при този резултат.
С началото на втората част Левски натисна Черно море, веднъж и гредата спаси гостите от Варна след шут на резервата Сърмов в 60-ата мин. Малко по-късно страничният рефер Веселин Мишев отмени ново попадение на домакините. Все пак те стигнаха до четвърти гол. В 87-ата мин. Домовчийски бе изведен сам срещу вратаря, който го събори, и потърпевшият оформи крайния резултат.