Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Левски би Спартак в края, скандално съдийство на Христо Ристосков
Автор: Екип Varna24.bg 14:37 / 29.02.2008Коментари (0)349
© Ole-bg.com
Левски победи с 2:1 при гостуването си на Спартак във Варна от седмия кръг на "А" група. Двубоят бе свързан с редица скандали, свързани най-вече с отсъжданията на рефера Христо Ристосков.
През първото полувреме "соколите" играха много плахо и позволиха на Николай Димитров да открие резултата още в деветата минута. Даниел Боримиров навлезе в наказателното поле, пусна с пета назад и Николай Димитров прати кълбото със силен шут с левия крак в мрежата на Цанков. Бардон в 12-ата минута пропусна сам срещу вратаря, а Боримиров три минути по-късно не можа да отбележи, въпреки хубавия си удар от точката на дузпата. До края на полувремето Левски натискаше, но така и не успя да създаде друго сериозно голово положение.
През второто полувреме футболистите на Спартак излязоха преобразени. Христо Ристосков обаче ги поряза на няколко пъти. В 57-ата минута Владо Мирчев достигна едно лошо върната към Георги Петков топка и точно в момента, в който си я повеждаше, вратарят го спъна в наказателното поле. Христо Ристосков не посочи бялата точка, но и не показа жълт картон за симулация на Мирчев. Десет минути по-късно Младен Стоев вкара много красив гол от пряк свободен удар и хвърли във възторг привържениците на домакините. Малко по-късно самият Стоев бе спънат от Елин Топузаков в противниковото наказателно поле, но реферът отново не посочи бялата точка. Този път Ристосков вдигна картона с жълтия цвят на полузащи
тника. Десет минути по-късно двата отбора останаха с 10 души на терена, след като Найденов и Вагнер получиха червени картони за меле пред наказателното поле на Спартак.
Мачът вървеше към своя завършек, но две минути преди края "соколите" допуснаха грешка, от която гостите се възползваха. Игор Томашич пусна 35-метров пас по въздуха към нахлуващия по левия фланг Телкийски. Националът надбяга защитника Станислав Петров и реализира във вратата на Цветомир Цанков, който трябваше задължително да излезе. В последните секунди Младен Стоев центрира от фаул към намиращия се вдясно от вратата на Левски Владо Мирчев, който я върна назад към Марко Палавестрич и сърбинът се разписа за 2:2. Страничният рефер обаче скандално вдигна флага си и отмени гола, отсъждайки засада.

Спартак (Варна) - Левски 1:2
Спартак: Цанков, Ст. Георгиев, Жеков, Илиев, Ст. Петров, Кунчев, Джукич (51 Палавестрич), Найденов, Хикмет, Стоев (87 Маринов), Мирчев
Левски: Петков, Томашич, Боримиров, Рабех, Домовчийски (87 Сърмов),Телкийски, Тасевски (84 Иванов), Димитров (67 Йовов), Вагнер, Бардон, Топузаков
Голмайстори: Стоев (67); Н. Димитров (9), Телкийски (88)
Жълти картони: Джукич, Ст. Георгиев, Стоев
Червени картони: Найденов (78) Вагнер (78)
Съдия: Христо Ристосков