Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море на последно място след седем кръга
Автор: Екип Varna24.bg 14:39 / 29.02.2008Коментари (0)327
© Ole-bg.com
Черно море стигна дъното в класирането на "А" група, след като завърши наравно 0:0 в домакинския си мач с Марек. След седмия кръг на "А" група варненци са на 16-ата позиция в таблицата с равни точки със съгражданите от Спартак и Берое (Стара Загора), но с по-лоша голова разлика.
Преди началото на срещата цялата публика аплодира на крака талантът от школата на варненци Климент, който бе ударен от светкавица преди време и дълго време бе в кома. Климо бе поздравен от двата отбора и получи специален подарък от рефера Цветан Георгиев. Феновете пък издигнаха плакат с надпис "Климо - винаги един от нас!".
Черноморци имаха превъзходството през целия мач, но гостите от Дупница се браниха добре и трудно позволяваха на домакините да организират стойностни атаки. Така възпитаниците на Никола Спасов разчитаха единствено на балонни центрирания в наказателното поле и меллета пред вратаря Даниел Белчев. В 13-ата минута бе първото по-сериозно положение за домакините. Сашо Александров-Кривия центрира към Масена Моке, който по чудо не засече топката с глава в мрежата. В края на полувремето контузия получи Александър Томаш и бе заменен принудително от адаша си Александров. Преди смяната Моке и Да Силва се разминаха с попадението.
Почти цялата втора част се игра само в половината на гостите, но отново варненци трудно стигаха до чисти позиции. С пропуск в 46-ата минута се отчете Бачев, а Моке - пет минути по-късно. В 59-а
та минута отново Моке пропусна с глава от чиста позиция. В 64-ата минута пак Моке стреля с глава, но право в ръцете на вратаря. Изнервени от безрезултатната игра на домакините, голяма част от привържениците на Черно море започнаха да викат "Оставка" по адрес на треньора Никола Спасов. В 73-ата минута Фабиано излезе очи в очи срещу вратаря на Марек след перфектен пас на Кривия, но Белчев парира удара, а преди това бразилецът бе задържан, но дузпа не последва. Домакините имаха претенции за дузпа в 75-ата минута за игра с ръка в наказателното поле, но според съдията нарушение нямаше. Кривия пропусна от добра позиция седем минути преди края на мача. В даденото от съдията 6-минутно продължение Марек отбеляза гол, който обаче бе отменен, поради съмнителна засада.
Феновете скандираха "Оставка" по адрес на треньора и след последния съдийски сигнал.

Черно море - Марек 0:0
Черно море: Илчев, Джоров, Домакинов, Бачев, Рикардо, Томаш (44 Александър Александров), Стоянов (74 Андонов), П. Костадинов, Александър Александров-Кривия, Да Силва (60 Фабиано), Моке
Марек: Белчев, Горанов, Кючуков (57 Редовски), Св. Георгиев, Иванов, Кръстев, Павлович (83 Д- Георгиев), Таскович, Йорданов, Кръстовчев (70 Младенов), Бойчев
Жълти картони: П. Костадинов; Младенов, Кръстев
Съдия: Цветан Георгиев