Зрители: 3000
Главен съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Гаров, Какалов, Караматев (Ботев), Джалма, Фабиньо (Черно море)
Ботев: Арсов, Минев, Гаров, Величков, Божков, Аврамов, Манчев (58-Тимонов), Караматев (68-Гърков), Саидходжа (46-Урумов), Какалов, Христов
Черно море: Илчев, Джоров (90-Александър Александров), Домакинов, Андре (90-Манолов), Томаш, Бачев, Александър Й. Александров, Джалма, Костадинов, Георгиев (79-Андонов), Фабиньо

Ботев завърши 1:1 с Черно море в първия мач с Пенчо Тенев като старши-треньор на пловдивския тим. Вратарят на "канарчетата" Илчо Арсов спаси своя отбор от загуба с великолепни намеси през второто полувреме.
Домакините започнаха отлично мача и Георги Христов в 9-ата минута откри резултата. Последваха два пропуска на Йордан Минев и Георги Какалов - в 14-ата и 16-ата минути, които пропуснаха дарешат мача.
Гостите постепенно се съвзеха и Фабиньо изравни в 20-ата минута. На полувремето жълто-черните атакуваха повече, но Саидходжа в 30-ата и Какалов в 36-ата минута изпуснаха отблизо да вкарат гол.
През второто полувреме "канарчетата" имаха само едно положение, когато в 48-ата минута Манчев стреля от фаул, но топката излезе в аут.
Постепенно варненци наложиха надмощие и в 50-ата минута Александров затрудни със силен удар максимално Арсов, който изби топката. В 50-ата минута Арсов изби кълбото след удар отблизо на Даниел Георгиев, а в 70-ата минута отново вратарят спаси Ботев след шут на Сашо Александров отблизо.
В 81-ата минута вратарят на Черно море Илчев спаси вратата си след опасно центриране на Христов. Пет минути преди края Сашо Александров стреля отново опасно, но Арсов успя да избие топката.
През целия мач феновете на Ботев освиркваха и обиждаха президента Димитър Христолов. Двама футболисти - Фабиньо (Черно море) и Величков (Ботев) завършиха мача със сцепени глави.