Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Съименници от Черно море обърнаха Черноморец, отново искат оставката на Спасов
Автор: Екип Varna24.bg 14:58 / 29.02.2008Коментари (0)311
©
Черно море постигна едва втората си победа в това първенство, след като в двубой от деветия кръг на "А" група надигра бургаския Черноморец с 2:1 пред около 2000 зрители на своя стадион "Тича". Гостите откриха в 45-ата минута чрез Пламен Крумов, но двама футболисти на варненци, носещи името Александър Александров, доведоха до пълен обрат и крайното 2:1.
Още във втората минута домакините удариха напречната греда чрез Масена Моке. Последва удар встрани от вратата на Сашо Александров-Алекс (известен допреди време като Кривия) с глава след центриране на неговия адаш от защитата. Гостите отвърнаха с една бърза контраатака, при която Венцислав Иванов бе изведен на добра позиция малко зад дузпата, но не намери добре топката и я пратя високо над вратата. Варненските "моряци" стигнаха до още една ситуация - далечно воле на Радослав Бачев, което бе спасено от вратаря Владислав Стоянов. Така се стигна до последната минута на първото полувреме, когато нисичкият Пламен Крумов бе изведен зад защитата на домакините и прати топката покрай Карамфил Илчев за 0:1.
На полувремето наставникът на домакините Никола Спасов замени контузения Николай Домакинов със Станислав Стоянов, както и напълно безличният Джалма с Фабиано. Така още в 48-ата минута след центриране на Алекс от корнер младежкият национален бранител Сашо Александров с глава изравни резултата. Последва натиск на домакините, който доведе до два дале
©
чни удара на Моке и Алекс, минали близо до гредите, и на страхотен пропуск на Фабиано от три метра. Все пак, в 81-ата минута Черно море стигна до пълния обрат в резултата. Моке влезе в наказателното поле, центрира успоредно на голлинията, стана меле пред вратата на Стоянов, в което най-съобразителен се оказа Алекс, който от непосредствена близост даде преднината за Черно море. Интересното бе, че докато траеше радостта от попадението, част от публиката на домакините започна да скандира "Оставка!" по адрес на наставника Никола Спасов. Той бе изпратен с такива викове и в края на първото полувреме. В даденото от съдията четириминутно продължение бургаските "акули" оказаха натиск, но не успяха да се поздравят с попадение и така Черно море записа втория си успех през шампионата.

Черно море - Черноморец 2:1
Черно море: Илчев, Александров, Томаш, Бачев, Домакинов (46 Стоянов), Андре, П. Костадинов, Джалма (46 Фабиано), Александров-Кривия, Д. Георгиев, Моке (90 Периш)
Черноморец: Стоянов, Трайков, Николов, Кръстев, Дянков (71 Костенски), Караканов, Дяков, Траянов, Ремзи, Крумов, В. Иванов (55 Ем. Тодоров)
Голмайстори: Александров (48), Александров-Кривия (81); Крумов (45)
Жълти картони: Александров-Кривия; Николов, Кръстев, Крумов
Съдия: Стоян Алексиев