Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Балдовалиев наказа грешка на Спартак. Локо бие 1:0
Автор: Екип Varna24.bg 15:08 / 29.02.2008Коментари (0)354
© Ole-bg.com
Спартак (Варна) продължава да е без победа на своя терен през този сезон, след като в среща от 10-ия кръг на "А" група отстъпи с 0:1 на Локомотив (София). Единственото попадение в срещата падна в 20-ата минута, а негов автор бе Зоран Балдовалиев. Той се възползва от грешка на защитника на "соколите" Станислав Жеков, който върна много леко към своя вратар Цветомир Цанков една топка с глава. Балдовалиев усети какъв ход е предприел Жеков, спринтира към топката и я вкара в мрежата за 0:1. "Соколите" тръгнаха да връщат попадението, но преди почивката стигнаха само до един опасен удар на Велимир Иванович и няколко корнера. Марко Палавестрич пък извади рамо в последната минута и на полувремето бе заменен от Стоян Георгиев.
През втората част варненци играха по-добре, но нямаха шанс да стигнат до равенството. В 60-ата минута удари на Хикмет и Дарин Тодоров бяха спасени от Урош Голубович. Гостите отвърнаха с един опасен удар на Кристиян Добрев, който мина над вратата. В последните минути варненци на два пъти имаха прет
© ole-bg.com
енции за жълти картони заради груби нарушения на Калоян Караджинов и Диян Дончев. Първият дори "висеше" с един жълт картон и треньорът Стефан Грозданов побърза да го смени с Христо Коилов. В последната минута Иван Найденов изпълни много добре пряк свободен удар, но топката мина на десетина сантиметра над вратата.
В следващия кръг "соколите" гостуват на Славия, след което приемат Берое.

Спартак (Варна) - Локомотив (София) 0:1
Спартак: Цанков, Жеков, Ст. Петров, Палавестрич (46 Ст. Георгиев), Б. Илиев, Кунчев (69 Мирчев), Хикмет (87 Маринов), Боев, Иванович, Найденов, Д. Тодоров
Локомотив: Голубович, Лопеш, Савич, Д. Дончев, Орачев, Караджинов (78 Коилов), Добрев, Иванов, Атанасов (74 Златковски), Дафчев (89 Върбанов), Балдовалиев
Голмайстор: Балдовалиев (20)
Жълти картони: Боев, Ст. Георгиев; Караджинов, Орачев, Балдовалиев
Съдия: Александър Костадинов