Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Соколите" отстраняват Сливен с дузпи като гости
Автор: Екип Varna24.bg 15:25 / 29.02.2008Коментари (0)392
© Ole-bg.com
Спартак (Варна) се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България, след като победи със 7:6 като гост (след изпълнение на дузпи, 2:2 в редовното време и продълженията) Сливен 2000. Варненци имаха превъзходство през целия двубой, но допуснаха домакините да им поведат с 2:0 в началото на второто полувреме. Първо, след изпълнение на тъч в 55-ата минута, топката мина покрай всички футболисти в наказателното поле на Спартак и отиде до далечната греда, откъдето Генов бе точен за 1:0. Десетина минути по-късно Минчев напредна по десния фланг, и намери на границата на наказателното поле бившият нападател на Черно море Стефан Киков, който с премерен шут по земя вкара в денсия ъгъл на вратата, пазена от Георги Арнаудов.
След двете попадения "соколите" натиснаха здраво своя съперник и намаляването на резултата не закъсня. Дарин Тодоров нахлу отляво и стигна почти до аутлинията, откъдето върна топката към Иван Найденов, който от точката на дузпата направи 2:1. В 80-ата минута пък при опита си да центрира Ахмед Хикмет директно вкара топката в мрежата за 2:2. В последните минути Владо Мирчев пропусна да доведе нещата до пълен обрат и така се стигна до продълженията.
В тях капитанът на "соколите" Боян Илиев изпусна да донесе успеха на своя тим, след като вратарят му спаси дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мирчев. В 120-ата минута гостите отново се разминаха с гола. Иван Найденов изпълни много добре пряк свободен удар, но Караманов спаси топката. Тя обаче отиде във Владо Мирчев, който отблизо отново пропусна.
Така се стигна до дузпите, в които варненци вкараха всичките си удари, чрез Иван Найденов, Венци Маринов, Дарин Тодоров, Велимир Иванович и Марко Савич, докато домакините изпуснаха един от опитите си и така "соколите" са на осминафинал.

Сливен 2000 - Спартак (Варна) 2:2 (6:7 след дузпи)
Сливен: Караманов, Стоянов, Зафиров, Радев, Янев, Ценов, Миндев, Колев, Киков, Петров, Петков
Спартак: Арнаудов, Ст. Петров, Жеков, Б. Илиев (113 Маринов), Ст. Георгиев, Джукич (50 Вл. Мирчев), Боев, Иванович, Хикмет (90 Савич), Д. Тодоров, Найденов
Голмайстори: Генов (55), Киков (64); Найденов (69), Хикмет (80)
Жълти картони: Боев, Иванович
Съдия: Стоян Алексиев