Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море бие Вихрен с 1:0 с гол на Даниел Георгиев
Автор: Екип Varna24.bg 15:28 / 29.02.2008Коментари (0)244
©
Черно море постигна третата си победа през това първенство, след като надигра на своя стадион "Тича" Вихрен (Сандански) с 1:0.
Варненци имаха превъзходство през целия двубой и успяха да поведат в резултата още в третата минута. Най-добрият в двубоя Александър Александров-Кривия копна много красиво една топка към Мирослав Манолов, който бе на десния фланг. Той веднага центрира към Даниел Георгиев, който от няколко метра с топовен шут не остави шансове на вратаря Георги Шейтанов - 1:0. Следващите минути минаха при натиск на домакините, но Моке и Кривия не успяха да реализират. Последният направи няколко атракции за публиката, едната от които бе странична ножица. В 44-ата минута Петьо Костадинов бе заменен принудително от Станислав Стоянов, тъй като при единоборство със съперников футболист бе счупен носът му.
През второто полувреме варненци отново доминираха, но трудно стигаха до чисти голови положения. В 60-ата минута Мирослав Манолов стреля покра
©
й вратата с глава след центриране на Периш. Малко след това Кривия удари гредата след хубав самостоятелен пробив. В последната минута удар на Кривия от фаул бе спасен от Шейтанов, а в продължението шутове на Лазаров и Даниел Георгиев минаха над вратата. В някои моменти от двубоя, от някои от привържениците на тима отново се чуха освирквания.
Черно море - Вихрен 1:0
Черно море: Илчев, Томаш, Александров, Бачев, Рикардо, Александров-Кривия, Манолов (90 Лазаров), Д. Георгиев, П. Костадинов (44 Стоянов), Периш, Моке (55 Фабиано)
Вихрен: Шейтанов, В. Георгиев, Христозов, Мануел, Тренков, Дяков, Алехандро, Нуго (55 Еривертон), Л. Величков (46 Да Силва), П. Димитров, Рейс (72 Джуниор)
Голмайстор: Д. Георгиев (3)
Жълти картони: Томаш, Бачев, Александров-Кривия; В. Георгиев, Мануел, Алехандро, Рейс
Съдия: Ахмед Ахмед