Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Черно море вгорчи дебюта на Миодраг Йешич в Литекс
Автор: Екип Varna24.bg 15:38 / 29.02.2008Коментари (0)231
© Ole-bg.com
Варненският Черно море вгорчи дебюта на сръбския специалист Миодраг Йешич като старши треньор на Литекс, след като в мач от 12-ия кръг на "А" група измъкна 1:1 в Ловеч. Това бе пети пореден мач в родния шампионат за "оранжевите", в който те не печелят трите точки. Головете паднаха преди почивката. Първо гостите от Варна откриха резултата след попадение на Рикардо Андре в 13-ата минута, а след едно меле в 38-ата и шут на Ивелин Попов, Бибишков довкара топката в мрежата на Карамфил Илчев.
Срещата логично започна с домакински натиск на ловчанлии, които опитаха да вкарат ранен гол, но центриранията на Роберт Попов не бяха оползотворени от "оранжевите" нападатели. Така се стигна до 13-ата минута, когато гостите от Варна откриха резултата чрез Рикардо. Португалецът се възползва от едно центриране и изпрати топката в мрежата на Тодоров. Литекс се опита да реагира бързо, но първо Сичеро с глава, а по-късно и Деде от четири метра пропиляха изгодни положения. Все пак ловчанлии сравнително бързо върнаха попадението, когато в 38-ата минута Сандриньо проби отляво, пусна успореден пас в наказтелното поле към Ивелин Попов, той стреля към вратата на Ч
© БТА
ерно море, но топката бе довкарана от Крум Бибишков. До края на полувремето Литекс можеше да направи пълен обрат, но Бибишков пропиля отлична ситуация, озовал се очи в очи с Карамфил Илчев.
През втората част Литекс така и не успя да отбележи нов гол, а най-опасната ситуация бе в 49-ата минута, когато техният централен бранител Пламен Николов нацели гредата. Към края на срещата ловчанлии увеличиха оборотите, но няколко пропуска на нападателите и добрата игра на гостите в отбрана провалиха дебюта на новия наставник на "оранжевите" - Миодраг Йешич.

Литекс - Черно море 1:1
Голмайстори: Бибишков (38); Рикардо (13)
Литекс: Тодоров, Р. Попов, Сичеро, Пл. Николов, Венков, Том, Сандриньо, Бударен, (46 Манолев), Томе (76 Златинов), Ив. Попов, Бибишков (46 Бето)
Черно море: Илчев, Периш, Рикардо, Александров, Лазаров, Джалма, (58 Вл. Костадинов), Фабиано (86 Да Силва), Д. Георгиев (90 Стоянов), Бачев, Томаш, Манолов
Жълти картони: Р. Попов, Ив. Попов; Илчев, Д. Георгиев, Бачев
Съдия: Станислав Тодоров