Черно море взе 58-ото дерби с гол на Миро Манолов на стадион "Спартак"

15:52 / 29.02.2008
352
Черно море спечели 58-ото варненско дерби, което се игра днес на стадион "Спартак". "Моряците" биха с 1:0 и след 14 кръга на "А" група през този сезон събраха 17 точки, докато "соколите" останаха с 12. Единственото попадение в двубоя реализира Мирослав Манолов. Любопитното е, че това е първо за него през този сезон.
Като цяло в дербито нямаше много футболни достойнства и голови положения, а минутите преминаха предимно в битка. Първото полувреме бе равностойно, а в 9-ата минута гол на Масена Моке бе отменен заради засада. Малко след това пък Домакинов стреля с глава над вратата след центриране на Сашо Александров-Кривия от корнер. В 17-ата минута Велимир Иванович изпусна да открие резултата за Спартак, след като бе намерен отлично от нахлулия по левия фланг Иван Найденов, но от 15 метра стреля над вратата. До края на полувремето ще се запомнят два удара отдалеч на Рикардо Андре и Кривия от Черно море, както и два индивидуални пробива на Владко Мирчев, завършили без успех.
На полувремето Никола Спасов смени Масена Моке с Маркош да Силва, а Черно море започна по-активно втората част. В 52-ата минута Кривия можеше да открие резултата от пряк свободен удар, но вратарят Цветомир Цанков боксира топката. В 61-ата минута гол все пак падна. Кривия центрира от корнер, получи се неразбирателство между защитата и Цанков, резервата Димов подаде към Миро Манолов и нападателят с глава заби топката в мрежата. Спартаковци тръгнаха да връщат гола, но до края на мача не успяха да създадат нито едно голово положение. Единственото запомнящо се до края на мача бе спречкването между футболистите на двата отбора в 70-ата минута, при което Домакинов остана да лежи на тревата, но секунди след това съдията поднови играта без да санкционира никого.
Това бе трета победа за Черно море на стадион "Спартак" в историята на "А" група. Интересното е, че и трите успеха са през този век.
Спартак - Черно море 0:1
Спартак: Цанков, Ст. Петров (64 Маринов), Жеков, Б. Илиев, Ст. Георгиев, Боев (77 Джукич), Кунчев, Иванович, Стоев (59 Хикмет), Найденов, Мирчев
Черно море: Кр. Колев, Домакинов, Ал. Александров, Стоянов, Периш, Андре, П. Костадинов (59 Димов), Д. Георгиев, Ал. Александров-Кривия, Манолов (90 Лазаров), Моке (46 Да Силва)
Голмайстор: Манолов (61)
Жълти картони: Ст. Петров, Жеков
Съдия: Николай Йорданов